Esita kandidaat Eesti Spordi Kuulsuste Halli

Eesti Spordi Kuulsuste Hall on spordimuuseumi uus osa, milles austatakse ja tõstetakse esile Eesti läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja spordi mõjutajaid. Igaüks neist saab hallis personaalse tähelepanu – oma autahvli, seinasuurusele ekraanile projitseeritava videoloo, eluloo arvutikonsoolil ning märgilisemate esemete väljapaneku spetsiaalsetes vitriinides.

Kandidaatideks on atleedid, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt 5 aastat, ja sporditegelased, kel vanust vähemalt 50 eluaastat. Halli liikmekandidaate võivad esitada kõik soovijad ning lõpliku selektsiooni teeb komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia, spordiajakirjanike seltsi esindajad ning eelmisel aastal kuulsuste halli valitud isikud.

Käesoleval aastal saab kandidaate esitada 29. oktoobrini.

Tutvu ka lähemalt kuulsuste halli statuudi ja praeguste liikmetega!

Email again:

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks