Kes me oleme?

Kas teadsid, et Baltimaade suurim spordimuuseum asub Eestis, täpsemalt öeldes Tartus? Spordimuuseumi näol on tegemist atraktiivse elamusmuuseumiga, kus kõikidel spordisõpradel on võimalus ka ise käed külge panna ja end võitjana tunda. Spordimuuseum pakub põnevaid spordiloolisi elamusi nii peredele, gruppidele kui ka üksikkülastajatele.
Muuseumist lähemalt

10 põhjust spordimuuseumi külastamiseks!

Põhjuseid Baltimaade suurima ja kaasaegseima spordimuuseumi külastamiseks on küllalt! Valisime klientide tagasiside põhjal välja kümme oluliseimat.
Uuri lähemalt!

Asukoht

Rüütli 15, Tartu, 51007 

Asume kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist!
Kuidas tulla?

Piletihinnad

Muuseumipilet 12 €
Sooduspilet 8 €
Perepääse 26 €
Lapsed (8a ja nooremad) 0 €
Vaata kogu piletiinfot

Meie juures meeldis?


Jäta meile tagasiside

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks

Sündmused & Uudised

Vaata lisaks 
Sündmus | 05.07.2024

Spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF 2024 toob kultuuripealinna inspireerivad spordifilmid

22. augustist kuni 25. augustini korraldab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum neljandat aastat järjest spordi- ja olümpiafilmide festivali SOFF 2024, mis kuulub tänavu ka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Vaatajateni tuuakse nelja päeva jooksul kaheksa võrratut spordifilmi Eesti, Soome, Austria, Saksamaa, Iirimaa ja Hispaania filmitegijatelt.

Uudis | 27.06.2024

Eksklusiivne olümpiatõrvik jõuab esmakordselt Eestisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum koostöös Soome spordimuuseumiga TAHTO toovad olümpia-aasta puhul esmakordselt Eestisse näitusele Helsingi 1952. aasta olümpiamängude tõrviku. Lisaks eksklusiivselt eksponeeritud tõrvikule saab spordimuuseumis näha ka teisi põnevaid esemeid Eesti ja Soome spordiloost.  

Sündmus | 29.06.2024

Muuseumituur “Jalutuskäik läbi Eesti Spordi Loo” Tartu linna päeva puhul

29. juunil tähistame Tartu linna päeva. Selle puhul toimub esimestele kiirematele Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis giidiga tuur. Tartu linna päeva puhul on tegemist tasuta üritusega, kuhu pääsevad vaid kiiremad registreerunud.


@spordimuuseum Instagramis