Klassist välja!

Eestis ainulaadsed haridusprogrammid, mis on valminud tippsportlaste ja õpetajate ühistööna. Pilootprojektis osalevad Tartu Tammeka jalgpalliklubi ja Tartu ülikooli korvpallimeeskond, kelle abil on valminud esimesed õppevideod füüsika ja matemaatika alal. Eesmärgiga pakkuda noortele huvitavamaid õppimisviise väljaspool kooli- ja klassikeskkonda, pakub spordimuuseum sügishooajal haridusprogramme, mis keskenduvad mehaanikale (korvpall) ja tõenäosusele (jalgpall). Loe lähemalt!

Aus mäng

Koostöös Eesti Antidopinguga valminud programm, mis pöörab tähelepanu ausa mängu põhimõtetele spordis. Räägime reeglitest ja arutame nende vajalikkuse üle. Teeme tutvust puhta spordi raamidega ning uurime ka temaatika pahupoolt ehk reeglite rikkumist ning selle tagajärgi. Loe lähemalt!

Terve vaim on terves kehas

Toitumist ja sporti ühendav terviseteemaline programm, mille jooksul uurime, kuidas söövad sportlased et jõuda tippu. Teeme tutvust peene kirjaga erinevatel pakenditel ning mõõdame, palju on meie jaoks tavalistes toitudes suhkrut. Arutleme toitumisega seotud müütide üle- Programmilt ei puudu ka sportlikud tegevused uue, pallimängude teemalise näituse juures. Loe lähemalt!

Põnevad ekskursioonid!

Põnevates ekskursiooniprogrammides seovad giidid spordiajaloo eri ajastute ja ühiskonnakorraldustega vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele. Loe lähemalt!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks