Haridusprogrammid

Miniolümpia
Lasteaed-6. klass

Miniolümpia

Korraldame pisikesed olümpiamängud, kus iga osaleja saab riietada end ühe riigi esindajaks. Tõelistele olümpiamängudele kohaselt toimuvad nii avatseremoonia, võistlused kui ka autasustamistseremoonia, kus saadakse kaela isolümpiamedali!
Loomapere spordipäev
Lasteaed-1. klass

Loomapere spordipäev

Liikuvas ja mängulises tunnis rändame külla loomaperele, kes valmistuvad metsas spordipäeva pidama. Igaüks on mingis spordialas hea – tuleb vaid sobiv üles leida! Tunni juurde kuulub ka töötuba, kust iga laps saab kaasa vahva mängu.
Sporditund vanal ajal 
1.-6. klass

Sporditund vanal ajal 

Spordimuuseumis asuv ajalooline võimla viib ajarännakule 19. sajandisse. Kuid milline nägi sellel ajal välja õpilaste võimlemistund? Tule muuseumisse ja saad järgi proovida!
Matemaatika spordis 
1.-6. klass  

Matemaatika spordis 

Milliseid geomeetrilisi kujundeid võib leida spordis ja muuseumi keskkonnas? Huvitav, kumb on suurem, kas jalgpalliväljak või spordimuuseum? Kasutame matemaatikat, et lahendada erinevaid eakohaseid loovaid ülesandeid. Töötoas meisterdame omale vahva meene kasutades voltimistehnikat.
Sportlaskarjääri võlu ja valu
8.-12. klass 

Sportlaskarjääri võlu ja valu

Sportlaste kordaminekud pakuvad rõõmu paljudele, kuid milliste valikute ees seisavad sportlased kogu oma karjääri vältel ja kuidas on see nende elu mõjutanud. Ammutame inspiratsiooni paljude sportlaste elulugudest ja avaldame struktureeritud arutelu kaudu arvamust.
Olümpiamängude eri!
1. – 12. klass

Olümpiamängude eri!

Tokyo olümpiamängude ootuses kutsume õpilasi osa saama uutest programmidest, et ühiselt avastada olümpia- ja paraolümpiamängude väärtuseid, ajalugu ja tänapäeva. Programmid on kaasahaaravad, liikuvad ja täis põnevaid teadmisi.
Ralliässad
4.-9. klass

Ralliässad

Uus haridusprogramm, mille keskmes on põnev rallimaailm! Korraldame laheda võistlusmängu, mille raames saavad õpilased rallinäitust avastada, saades uusi teadmisi mootorspordi algusaegadest kui ka praegustest ralliässadest. Igaüks saab end tunda end sõitjana, kaardilugejana, proovida mehhaanikuametit ja palju muud põnevat.
Kuldne Lurich
4. – 9. klass

Kuldne Lurich

Kas muuseumist võib endiselt leida peidetud varandusi? Kuidas sai spordilugu Eestis alguse? Seikluslik haridusprogramm keskaegsete müüride vahel, kus noored detektiivid saavad oma oskused proovile panna lugedes salakirja, leides juhtlõngu ja lahendades nuputamisülesandeid, et üles leida muuseumisse peidetud aare!
Terves kehas terve vaim
1. klass  – 3. klass

Terves kehas terve vaim

Mis mahus sportlased treenivad, puhkavad ja mida söövad, et jõuda tippu? Haridusprogrammi käigus arutleme toitumisega seotud müütide üle ja peame maha suhkruviktoriini. Räägime vaimse tasakaalu tähtsusest spordis ja jagame nippe, kuidas pingele vastu pidada. Oma keha ja vaimu paneme proovile erinevate sportlike tegevustega meie interaktiivses muuseumis.
Aus mäng
1.  – 12. klass

Aus mäng

Millised kokkulepped ehk ausa mängu põhimõtted kehtivad spordis? Miks sportlasi on vaja kontrollida? Kuidas see protsess välja näeb? Milliste keelatud ja lubatud abivahenditega on sportlased proovinud oma sooritust veelgi paremaks muuta ja millised on olnud tulemused? Teeme põneva katse, kus vaatame placebo efekti sportliku soorituse parandamiseks.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks