Kuldne Lurich

Kirjeldus: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi heal sõbral, kirjanik Mika Keränenil ilmus 2014. aastal lõpul seiklustest tulvil raamat “Kuldne Lurich”, mille peategelasteks olid noored Supilinna detektiivid, kes otsisid spordimuuseumis kaduma läinud kuldset Georg Lurichi kuju. Kas muuseumist võib endiselt leida peidetud varandusi? Kas suudate leida tee salapärase laekani? Ja lõpuks – kas suudate lukustatud laeka avada?

Spordimuuseum ootab seiklushimulisi klasse külla seiklema keskaegsete müüride vahele, et noored detektiivid saaksid oma oskused proovile panna lugedes salakirja, lahendades nuputamisülesandeid ning otsides peidupaikadest üha uusi juhtnööre, et õigelt teelt mitte eksida. Lisaks otsimis- ja leidmisrõõmule saab iga osaleja aimu sellest, mille poolest jõumees Lurich tegelikult üle maailma tuntud oli, kuidas sai alguse spordilugu Eestis ja milline nägi sel ajal välja atleedi argipäev. Pärast aardejahi lõppu saavad huvilised võimaluse oma energiat kulutada ka muuseumi interaktiivsetel atraktsioonidel, mida vanaaja atleedid endale ette kujutada ei osanudki.

Kestus: 1 - 1,5 tundi

Tellimine SIIT, telefonilt 5351 5699 või maret.keskyla@spordimuuseum.ee


Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.

Hind: praad/supp ja magustoit kokku 5 eurot inimene.

  • Sööjate lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust
  • Palume kogu grupil (v.a juhul, kui lapsel on mingi koostisosa suhtes talumatus/allergia) valida sama söök
Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks