Kuldne Lurich

Kirjeldus:

Eesti Spordimuuseumi hea sõbral, kirjanik Mika Keränenil ilmus 2014. aastal lõpul haarav raamat “Kuldne Lurich”, mis leidis kiiresti sooja vastuvõtu. Nagu ilmselt paljud teavad, olid selle seiklusliku loo peategelasteks noored Supilinna detektiivid, kes otsisid spordimuuseumis kaduma läinud kuldset Georg Lurichi kuju. Nüüd kutsub ka Eesti Spordimuuseum ise seiklushimulisi klasse külla ja pakub noortele detektiividele võimalust oma oskused proovile panna. Kas muuseumist võib leida veel peidetud varandusi? Kas tõesti on kusagil varjul üks salapärane laegas? Kas suudate leida tee selleni? Ja lõpuks – kas suudate lukustatud laeka avada?

Seiklusmäng „Kuldne Lurich“ pakub võimalust kogeda veidike ajaloohõngu ning seigelda keskaegsete müüride vahel. Mäng pole sugugi ohtlik, kuid see-eest tulvil salapära ja mõistatusi – tuleb lugeda salakirja, lahendada nuputamisülesandeid ning otsida peidupaikadest üha uusi juhtnööre, et õigelt teelt mitte eksida.

Lisaks otsimis- ja leidmisrõõmule saab iga osaleja aimu sellest, kes oli jõumees Lurich tegelikult ja miks temast nii palju räägitakse, kuidas sai alguse spordilugu Eestis, milline nägi välja atleedi argipäev ning kas tõepoolest oli Eestimaa täis tugevaid jõumehi, kelle oskused ja ramm hämmastasid kogu maailma. Pärast aardejahi lõppu pakume huvilistele võimalust aga oma energiat kulutada ka treeningseadmetel, mida vana aja atleedid endale ette kujutada ei osanudki.

Õpiväljundid:

Õpilastel on ülevaade Eesti spordiloo algusest ja kujunemisest. Õpilased lahendavad rühmades erinevaid nutikaid ülesandeid, mis põhinevad eelnevalt räägitud loo põhjal.

Kestus: 60 – 90 minutit 

Tellimine SIIT, telefonilt 53429847 või luize@spordimuuseum.ee

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks