Terve vaim on terves kehas

Kirjeldus

Toitumist ja sporti ühendav terviseteemaline programm, mille jooksul uurime, kuidas söövad sportlased et jõuda tippu. Teeme tutvust peene kirjaga erinevatel pakenditel ning mõõdame, palju on meie jaoks tavalistes toitudes suhkrut. Arutleme toitumisega seotud müütide üle- Programmilt ei puudu ka sportlikud tegevused uue, pallimängude teemalise näituse juures.

Õpiväljundid

Õpilased oskavad hinnata toiduvaliku tervislikkust, lugeda ja tõlgendada pakenditel olevat infot ning teavad, kuidas arvutada erinevate toitainete koostist.

Kestus

Programm kestab orienteeruvalt 1,5-2 h olenevalt vanuseastmest. Pärast programmi on soovi korral võimalik muuseumis veeta ka vaba aega ülejäänud ekspositsiooniga tutvumiseks.

Seos õppekavaga

Programm sobib täiendama inimeseõpetuse ning ka kehalise kasvatuse õppekava.

Järeltegevused

Programmil osalenutel on võimalik vastava temaatikaga edasi tegeleda erinevate töölehtede abil.

Tellimine SIIT, telefonilt 53429847 või luize@spordimuuseum.ee

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks