Uudised & Sündmused

Uudis

Ralliässadega spordimuuseumis!

Vahetult enne suurt rallipidu Tartus saavad mootorispordisõbrad kokku Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, kus räägime rallisportlastega spordiala telgitagustest, sõidame rallisimulaatoril ja avastame koos spordimuuseumi rallinäitust.

Uudis

Osale "Olümpiaväärtused hariduses" kursusel Leedus!

Lithuanian NOC is organising a 7-day training course on Olympic values education. The training course will take place from the 27th of January until the 4th of February 2020.
Uudis | 15.10.2019

Tähista isadepäeva koos klassiga spordimuuseumis!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kutsub lasteaia ja algklasside gruppe koos isade (või emadega) aktiivselt ning lõbusalt isadepäeva tähistama!
Uudis | 12.10.2019 - 27.10.2019

Sügisesel koolivaheajal spordimuuseumisse aardejahile!

Muuseumifestivali „Avatud mänguväljad“ raames ootame sügisesel vaheajal, 12.–27. oktoobrini kõiki 6–11-aastaseid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse põnevale aardejahile.
Uudis | 03.10.2019

Mälulahing tuleb taas!

17. oktoobril alustab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Tartu Eedeni keskuse spordibaaris O’Learys taas põneva ja kaasahaarava „Mälulahinguga“!
Uudis | 03.10.2019

Spordimuuseumi näitus jõudis edukalt Kanadasse

28. septembril kulmineerus üks pikk teekond Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ajaloos – Kanada eestlaste populaarses kokkusaamiskohas Torontos, Tartu College’i majas avati pidulikult mitmeaastase eeltöö tulemusena koostöös sealse Väliseesti muuseumiga valminud näitus „Eesti sport Kanadas“.
Uudis | 01.10.2019

Teadusrikas perepäev!

Pühapäeval, 20. oktoobril kell 13.00 saab mõnusalt aega veeta põneva, kuid vahel ka pöörase teaduse seltsis, sest Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis toimub vahva perepäev koos Hullu Teadlasega.
Uudis | 26.09.2019 - 05.12.2019

Põnevad ajaloorännakud tulevad taas

26. septembril alustab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum taas eksklusiivsete ajaloorännakutega „Tagasivaate neljapäevad“. Üritustesarja raames räägivad spordimuuseumi ajaloolased üle nädala neljapäeviti algusega kell 17.30 põnevatel spordilugu puudutavatel teemadel ning sealjuures näitavad esemeid, mis on antud teemaga tihedalt seotud.

Uudis | 06.09.2019

Tule vabatahtlikuks!

Kui sul on huvi, kuidas säilitada ja vahendada kultuuripärandit ning soovid panustada muuseumitöösse, siis ootame sind vabatahtlikuks.
Uudis | 01.10.2019

Jäähoki MM-karikas spordimuuseumis!

2. oktoobrist on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis võimalik lähemalt tutvuda Soome meeste jäähokikoondise 2019. aastal võidetud maailmameistrivõistluste võidutrofeega.
Uudis | 25.09.2019

Päkapikumaa praktikapakkumine

Kas soovid vahvat kogemust lastega, viies läbi liikuvaid ja mängulisi tegevusi tõeliselt jõuluhõngulisel päkapikumaal? Kui oled iseseisev, kiire taibuga ja sulle meeldib lastega tegeleda, siis ootame sind Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse praktikale!
Uudis | 05.09.2019

Teadlaste Öö spordimuuseumis

Teadlaste Öö festivali raames, 27. septembril algusega kell 22 korraldab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum juba traditsiooniks saanud Öömäluka, kus saab oma teadmisi näidata väga erinevatel teemadel.
Uudis | 03.09.2019

Tähista vanavanemate päeva Spordimuuseumis!

Pühapäeval, 8. septembril tähistatakse vanavanemate päeva. Tee see päev meeldejäävaks ja tule koos vanaema ja vanaisaga Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse, sest avastamisrõõmu on nii suurele kui ka väikesele spordisõbrale.
Sündmus | 04.09.2019

Spordimuuseumis toimub kohtumine Endel Käärtiga

Eesti Spordiajaloo Selts korraldab neljapäeval, 5. septembril kell 12.00 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis kohtumise aastakümneid lennusporti arendanud Endel Käärtiga.
Uudis | 27.08.2019

Pane oma korvpallialased teadmised proovile!

15. septembril kell 13.00, MM-finaaliga samal päeval, toimub Tartu spordipubis O’Learys (Eedeni keskuses) Spordimuuseumi VII kossumälukas, mis on sedapuhku pühendatud korvpalli MM-võistlustele.
Uudis | 27.08.2019

Hei tudeng! Tule osale inimlauajalgpalli turniiril!

18. septembril algusega kell 15, Tartu Tudengipäevade sügisfestivali raames, saavad huvilised osaleda Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis toimuval inimlauajalgpalli turniiril.
Uudis

Õnnetuspaigas avatud näitus kõneleb Tartu suurpõlengu loo

4. juulist on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrikorrusel asuvate keskaegsete müüride vahel avatud keskkond, mis jutustab ühe võimaliku loo 1775. aasta tulekahjust, mis hävitas hinnanguliselt 2/3 Tartust. Eriliseks muudab näituse asjaolu, et see on üles seatud aadressile Rüütli 15, mida peetaksegi umbkaudu alaks , kust põleng alguse sai.

Uudis | 19.06.2019

Ilmub Eesti korvpalli teerajaja lugu

Lähinädalatel jõuab poelettidele Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teos, mida nii mõnelgi pool on oodatud juba aastaid – ilmub 2015. aastal loodud mälestusteose eesti keelde tõlgitud ja põhjalikult täiendatud 200-leheküljeline raamat Eesti korvpalli teerajaja Herbert Niileri elust.

Uudis

Liitu meiega! 

Turundusspetsialist saab spordimuuseumis kokku puutuma väga paljude hullude, vahvate ja põnevate tegevustega. Tööd on palju, aga sama palju on see teekond suurepärane kogemus ägedate inimeste ja projektidega. Kandideeri kohe! 
Uudis | 18.05.2019 , 18:00 - 23:00

Muuseumiöö Spordimuuseumis

Spordimuuseum avab oma uksed hilisõhtul ka sellel aastal, tule ja avasta laupäeval, et öös on ka spordimustreid!
Uudis

Andrus Värniku ja Magnus Kirdi medalid jõudsid spordimuuseumisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis avati näitus „Meie oma odavise“, kus lisaks meie odaviske valitud lugudele saab näha nii Andrus Värniku kui Magnus Kirdi tiitlivõistluste medaleid.

Uudis | 25.03.2019

Südamekuu spordimuuseumis

Aprill on südamekuu! See on ideaalne võimalus võtta aeg maha, et oma tervisele rohkem tähelepanu pöörata. Meie elamusmuuseumis saad hoida vormis nii enda keha kui meele. Südamekuul on meie majas toimumas palju põnevat nii suurtele kui väikestele!


Uudis

Otepää Talispordimuuseumil on uus omanik

Alates 8. maist opereerib Tehvandi spordikeskuses asuvat talispordiväljapanekut taas Otepää vald.

Sündmus | 22.02.2019

Teemapäev Tartuga targaks: Tartuga sportima

Tartu muuseuminädal kulmineerub teemapäevaga "Tartuga targaks", mis leiab aset 2. märtsil.
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub sellel päeval eriprogrammi „Tartuga sportima“.

Sündmus | 11.02.2019

Tegus koolivaheaeg muuseuminädalal!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Tartu Laulupeomuuseum ning Eesti Põllumajandusmuuseum kutsuvad Tartu muuseuminädal ühisprogrammile!
Uudis | 11.02.2019

Pane teadmised proovile korvpalli teemadel!

Laupäeval 16. veebruaril algusega kell 14.00 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis järjekordne muuseumi korraldatud korvpallimälumäng.
Uudis | 07.02.2019

Uus mälumängu sari "Mälulahing" alustab

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 19, ootame kõiki mälumänguhuvilisi esimesse Mälulahingusse!
Uudis | 04.02.2019

Eesti sporditeadjad kohtusid Spordimuuseumis

Laupäeval, 2. veebruaril toimus tavakohane Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi spordimälumäng, mis oli ühtlasi ka Eesti spordikilva meistrivõistluste VII etapp. Spordiproffide jaoks oli tegu oli üksikmänguga, kellega võisid mõõtu võtta kuni kolmeliikmelised võistkonnad nendest, kes end päris selle valdkonna spetsialistideks ei pea - lisaks said nad ka veidi rohkemate vihjetega ja pisut lihtsama küsimuste komplekti.
Uudis | 30.01.2019

Otsime turundustalenti!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskond otsib turundustalenti! Tule ja teosta end auhinnatud muuseumis, kus igavust ei tunta ja loovusel pole piire!
Uudis | 28.01.2019

Sünnipäevanädala eripakkumine!

Spordimuuseumil on täna sünnipäev!

Sünnipäevanädalal on külastajatele pilet ainult 3€!
Kasuta võimalust ja tule vaata meie legendaarset olümpiasaali, pane käed külge pallimängu näitusel, ole tõeline ralliäss ja pildista end jõumeeste seltsis.

Uudis | 25.01.2019

Spordimuuseum säras taaskord muuseumiauhindade jagamisel

Reedel, 25. jaanuaril jagati tunnustust muuseumidele, kes on oma valdkonnas silma paistnud värskete ideede ja eeskuju andvate algatustega. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum võitis auhinna teadustrükise kategoorias EV100 auks ilmunud raamatuga „Eesti spordi lugu“.

Uudis | 21.12.2018

Spordimuuseum valis välja uue püsinäituse kavandi

Käesoleva aasta novembris kuulutas Spordimuuseum välja ideekonkurssi, leidmaks koostööpartner muuseumi uue püsiekspositsiooni planeerija. Ideekonkursi žürii valis võitjaks võistlustöö nimega „Uba“, mille autoriks on Produktsioonigrupp OÜ meeskond. 

Uudis | 11.12.2018

Linnalaager jääb ära!

Kahjuks peame laagriplaanid meist sõltumatutel asjaoludel sel korral edasi lükkama. Kõiki huvilisi ootame juba järgmisse laagrisse, mida korraldame koostöös Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Laulupeomuuseumiga veebruari lõpus.

Täpsem info ja registreerimine juba õige pea! Ilusat aasta lõppu, kohtume järgmisel aastal! 🏆🏆🏆


Uudis | 13.11.2018

Jõulukink kõigile spordisõpradele: algas suure „Eesti spordi loo“ ettetellimine

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum toob Eesti juubeliaasta lõpetuseks jõulude eel poelettidele raamatu „Eesti Spordi Lugu“ ehk üldhaarava ülevaate meie spordiloost 19. sajandist kuni tänapäevani. Teos on oluline verstapost kogu Eesti spordi jaoks – ühtki nii põhjalikku tervikkäsitlust Eesti spordist varasemalt ilmunud ei ole.

Uudis | 01.11.2018

Räägi meile oma (spordi)lugu!

Milline on sinu kõige eredam spordimälestus? On selleks valus kaotus, magus võit või tuline võistluspinge?   SpordiMälu projektiga kogub spordimuuseum isikustatud Eesti spordipärandit digitaalse kujul. President Kersti Kaljulaid jagas meiega oma kahte vahvat spordimälestust.
Sündmus | 12.10.2018

Koolinoored malet mängima!

Kolmapäeval 17. oktoobril on kõik noored malehuvilised oodatud osa saama malesimultaanist.
Sündmus | 08.10.2018

Sügisene koolivaheaeg spordimuuseumis

Sügisesel koolivaheajal on kõik pered oodatud spordimuuseumisse lõbusalt aega veetma! Tule avastama meie põnevat maja! Siit leiad karikaid, medaleid, vanaaegseid isevärki spordivahendeid aga ka terve jalgpalliplatsi ning palju põnevaid eksponaate, mis mängima kutsuvad.

Mida teha klassiga isadepäeva puhul?

Novembris on tulemas isadepäev ja varakult oleks mõistlik juba hakata plaane tegema, mida põnevat õpilastega selle puhul teha. Meil on idee!
Sündmus | 19.09.2018

Öömälukale tuled?

Reedel, 28. septembril kell 22.00 saab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis teoks legendaarne mälumäng Öömälukas.
Uudis

Liitu uuendusmeelse muuseumitiimiga!

Spordimuuseumi meeskond otsib täiendust! Kui tunned, et Sinust võiks saada inimene, kes viib läbi hariduslikke tegevusi, juhendab külastajaid ja tegutseb kassas, võta meiega ühendust! 
Uudis | 31.08.2018

Uus praktikavõimalus spordimuuseumis!

Soovid kogemust elamustele avatud muuseumis ja purustada müüt, et muuseumitöö on igav ja rutiinne? Tahad teada, kuidas säilitada ja vahendada kultuuripärandit? Kui oled iseseisev, avara silmaringiga, täpne ja sul jätkub püsivust, siis ootame sind Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse praktikale!
Uudis | 24.08.2018

President Kersti Kaljulaid avab SpordiMälu kogumisprojekti

24. augustil külastab spordimuuseumi Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, kes lisaks ringkäigule muuseumis avab digitaalse spordiga seotud mälestuste kogumise projekti SpordiMälu.

Uudis | 06.08.2018

Real Madridi jalgpalliklubi 21. sajandi suurimad võidud jõuavad spordimuuseumisse

Alates reedest, 10. augustist on kõigil jalgpallisõpradel võimalik veidi vähem kui kahe nädala jooksul näha maailma ajaloo edukaima jalgpalliklubi eriväljapanekut, mille sarnast pole nähtud ei Baltimaades ega Skandinaavias. Näitus kannab nime „REAL MADRID. SAJANDI KOLLEKTSIOON.“

Näitus | 11.07.2018

Spordimuuseumi uus elamusnäitus avab rallimaailma

Alates 13. juulist on avatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi käed-külge elamusnäitus "SEE ON RALLI!", kus saab mahuka ülevaate WRC ja Eesti ralli loost koos maailmas kõrgelt hinnatud rallifotograaf Jaanus Ree visuaalide ja isikliku fotoväljapanekuga.
Uudis | 02.07.2018

Fotovõistlus "Minu sportlik suvi" kutsub osalema!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kutsub kõiki üles jäädvustama hetki enda suvest - ikka selliseid, mis ühel või teisel viisil spordiga seotud on. Võta osa suurest suvisest fotovõistlusest ja võida ohtralt jäätist või saun oma suvelõpu peole! 
Uudis | 18.06.2018

Turunduspraktikale spordimuuseumisse!

Kas Sind kõnetavad keerulised väljakutsed turundusmaailmas? Ajaloo ja/või spordi turundamine tundub miski, mis kogemuspagasit suurendada aitaks? Tule praktikale spordimuuseumisse!

Sündmus | 07.06.2018

Suvine jahutus! Külla tuleb Prantsusmaa lumelauakuningas!

Neljapäeval, 21. juunil algusega kell 17.30 tuleb spordimuuseumisse külla kahekordne lumelauakrossi olümpiavõitja Pierre Vaultier koos eestlannast abikaasa Kadriga.
Sündmus | 05.06.2018

Viimane võimalus piiluda spordimuuseumi varasalve

Neljapäeval 7. juunil kell 17.15 on võimalus osa saada muuseumi eriüritusest „Tagasivaate neljapäev“, kus soovijad saavad piiluda spordimuuseumi varasalve. Hooaja lõpuüritusel on teemaks olümpiamedalid.

Sündmus | 04.06.2018

Spordimuuseumit külastab noor kümnevõistleja Karel Tilga

Eesti Spordiajaloo Seltsi korraldamisel on neljapäeval, 7. juunil kell 12.00 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Tartu, Rüütli 15) kohtumine hiljuti Götzises 8101 punkti jõudnud noore kümnevõistleja Karel Tilgaga ja tema treeneri Jaan Tiitsaarega.

Kuulda saab värskeid mujeid võistlusest ja meenutusi ka kaugematest aegadest. Samuti saavad vastuse külaliste küsimused.

Oodatud on kõik spordihuvilised!

Sündmus | 29.05.2018

Vägev värk! Spordimuuseumi kogudest tuuakse külastajateni laskespordi raudvara

31. mail algusega kell 17:15, üritustesarjas "Tagasivaate neljapäev" keskendutakse laskespordile, kus külastajad saavad oma silmaga näha ja käega katsuda antud spordialaga seotud haruldasi museaale ja varustust.
Sündmus | 16.05.2018

Spordimuuseumis on muuseumiööl tõeline spordipidu

Kella 18-23 on kõigile tasuta avatud muuseumi II korrusel asuv püsiekspositsioon. Seekordse erakordse tõmbenumbrina rullub olümpiasaalis kell 19 lahti olümpiapidu.

Muuseumi esimesel korrusel toimuvad täistundidel lastele mõeldud meistriteopeod, kus eri peohetkedel saab vamistada mitmeid erinevaid esemeid ning need hiljem koju kaasa võtta. Et ükski lastepidu ei läheks ülekäte, on kohtade arv töötubades piiratud, registreerimine kohapeal veerand tundi enne töötoa algust!

Muuseumiöö lõpetab ning uue ööpäeva juhatab sisse aga kell 23 algav traditsiooniline mälumängurite pidu - legendaarne spordimuuseumi ÖÖmälukas.  
Sündmus | 14.05.2018

Vaatame tagasi Gustav Sule mälestusvõistlustele

17. mail kell 17.15, räägib Spordimuuseumi "Tagasivaate neljapäeval" teadur Kalle Voolaid kergejõustikus ainulaadsest ettevõtmisest nagu seda on Gustav Sule mälestusvõistlused.

See on pikima traditsiooniga staadionil peetav kergejõustikuvõistlus Eestis kui mitte arvestada erinevaid tiitlivõistlusi ja matškohtumisi. Lisaks on see olnud üks Tartu linna esindusvõistlusi.
Uudis | 09.05.2018

Liitu spordimuuseumi meeskonnaga!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskond otsib tegusaid talente digi- ja haridusvaldkonnas. 

Kandideerimine on avatud foto-ja digikuraatori ning haridusprogrammide kuraatori ametikohale. 

Ehk oled just Sina või mõni sinu tuttav see, kes tahab koos meiega töötada suure eesmärgi nimel – muuta Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Euroopa atraktiivseimaks spordimuuseumiks!  

Kandideeri kohe ja teeme koos ägedaid asju!

Sündmus | 24.04.2018

Olümpiavõitja Jaak Uudmäe avab Moskva olümpia telgitagused

Spordimuuseumi "Tagasivaate neljapäev" eriüritusele 26. aprillil tuleb külla Jaak Uudmäe, et rääkida Moskva olümpia kullavõidust ning kõigest, mis sellega seonduv.
Sündmus | 17.04.2018

Mis oli Georg Lurichi fenomen?

Pühapäeval on jõumees Georg Lurichi sünniaastapäev ja selle puhul keskendumegi "Tagasivaate neljapäeval" tema erinevatele peegeldustele rahva seas ja maailmas.
Sündmus | 10.04.2018

Perepäevale tulevad külla õed Luiged!

14. aprillil kell 12 leiab aset spordimuuseumi perepäev, kus seekordseteks külalisteks on maratonijooksjatest kolmikud Leila, Liina ja Lily Luik!
Uudis | 09.04.2018

Parim spordiraamat räägib loo Eesti võrkpallimeeskonnast

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemia koostöös välja antava Georg Hackenschmidti nimelise aasta spordiraamatu auhinna võitjaks kuulutati Märt Roosna raamat "Terava keelega. Avo Keele ja Eesti võrkpallimeeskonna lugu".
Sündmus

Miks jäi Heino Lipul sportlasena olümpiamängudel käimata ja medalid saamata?

Heino Lipp on üks Eesti spordi suurkujusid, kelle eluteelt vaatavad vastu mitmed vastamata jäänud küsimused. Vaatame tagasi meie kergejõustiku suurkuju rekorditele ja tulemustele ning püüame mõista, miks mõisteti mees, kes võinuks olla mitme olümpia kangelane, rahvusvahelisse isoleeritusse, ilma et tal olnuks mingitki kaasarääkimise õigust. 
Sündmus | 06.04.2018

Tudengid võtavad mõõtu inimlauajalgpallis

Kolmapäeval, 2. mail, leiab spordimuuseumis aset erakordselt lõbus võistlus inimlauajalgpallis! Tartu Tudengipäevade raames võtavad mõõtu tudengid, kes peavad üksteisega maha vägevad matšid meie erilises jalgpallimängus.
Sündmus | 03.04.2018
Sündmus | 03.04.2018

Mihhail Kõlvart tuleb taekwondod tutvustama!

Laupäeval, 7. aprillil, külastab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit poliitik Mihhail Kõlvart, kes tegeleb tema valdkonna esindajale veidi teistsuguse spordialaga – taekwondoga. Perepäeva raames tuleb Kõlvart spordiala tutvustama.
Sündmus | 02.04.2018

Tagasivaate neljapäevad viivad spordiloo telgitagustesse

Spordimuuseumis on neljapäeviti võimalus saada osa eksklusiivsel ajaloorännakul, kus külastajad saavad lähemalt tutvuda ühe kindla teema või isikuga seotud väljapanekuga nii muuseumi püsiekspositsioonis kui ka igapäevaste külastajate eest varjus olevate spordikogudega.
Näitus | 27.03.2018

Tartusse tuleb sporditäika!

Anna oma vanale spordivarustusele uus hingamine!  Nüüd on viimane aeg oma spordivarustuses korralik inventuur teha! Kõik asjad, mis on nurka seisma jäänud, võid julgelt kokku pakkida ja enda sammud laupäeval, 5. mail spordimuuseumi täikale seada!

Sündmus | 23.03.2018

Spordimuuseumi tagasivaate neljapäev viib 1920. aasta olümpiamängudele

Seekord võõrustab meid spordimuuseumi teadur Kalle Voolaid. Osalemine Antwerpeni mängudel 1920. aastal oli noort Eesti riiki silmas pidades tähelepanuväärne. Meenutame Antwerpenisse sõitu läbi Eesti delegatsiooni vaatevinkli, nende murede ja rõõmude ning majandusliku kitsikuse.
Uudis | 20.03.2018

Edenda koos meiega muuseumiharidust!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskond otsib haridusprogrammide kuraatorit. Ametikoht pakub palju põnevust, mitmekülgsust ja ka väljakutseid.  Muudame koos muuseumihariduse veelgi lahedamaks!
Sündmus | 19.03.2018

Spordimuuseum alustab eksklusiivsete ajaloorännakutega

Spordimuuseum alustab eksklusiivsete ajaloorännakutega, kus külastajatel on võimalus lähemalt tutvuda ühe kindla teema või isikuga seotud väljapanekut nii muuseumi püsiekspositsioonis kui ka igapäevaste külastajate eest varjus olevates kogudes.
Näitus | 17.03.2018

Värske olümpianäitus toob mängude tunde Eestisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on avatud PyeongChangi taliolümpianäitus, kus saab näha värskelt olümpiamängudelt saabunud põnevaid esemeid alates olümpiatõrvikust ja lõpetades meie parima tulemuse, 4. koha teeninud Saskia Alusalu varustusega.
Uudis | 15.03.2018

Anna oma hääl parimale spordiraamatule!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemia koostöös selgub tänavu juba seitsmes Georg Hackenschmidti raamatuauhinna võitja. Selle auhinna saaja valitakse kõigi nende eestikeelsete spordiraamatute hulgast, mis ilmusid Eestis esmakordselt 2017. aasta jooksul.
Sündmus | 14.03.2018

Perepäeval avatakse PyeongChangi olümpianäitus

Olümpiamöll PyeongChangis on läbi saanud ja meil on suur rõõm avada taliolümpiale tagasivaatav näitus, mille valmimisse on oma panuse andnud ka meie olümpiaatleedid, EOK ja Eesti Meedia.
Uudis | 05.03.2018

Külastusjuht, anna endast märku!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskond otsib uut talenti külastusvaldkonnas. Ehk oled just Sina või tuttav see, kes tahab koos meiega teha suuri tegusid!
Uudis | 02.03.2018

Osale FIBA fotokonkursil ja võida rahalisi auhindu!

Rahvusvaheline Korvpalli Fond (IBF) korraldab fotovõistlust, kus saavad osaleda huvilised üle kogu maailma. Võistluse teemadeks on „Korvpall on kõikjal“ ja „Korvpall on universaalne keel“.
Näitus | 21.02.2018

Saa osa ajarännakust 100-aastasesse Eesti talispordimaailma!

Otepää Talispordimuuseumis on võimalus osa saada väiksest ajarännakust 100-aastasesse Eesti talispordimaailma. Antud näituseprogrammiga soovime õnnitleda meie armsat kodumaad suure juubeli puhul.
Uudis | 19.01.2018

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum säras muuseumiauhindade jagamisel

Reedel 19. jaanuaril jagati tunnustust muuseumidele, kes on oma valdkonnas silma paistnud värskete ideede ja eeskuju andvate algatustega. Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum sai oma ajaloo esimese auhinna, seda muuseumihariduse edendaja kategoorias enda uute interaktiivsete haridusprogrammide eest.
Uudis | 11.01.2018

Spordimuuseum ning Postimees kutsuvad õpilasi olümpiateemalisele joonistusvõistlusele "Minu Olümpia" 

Traditsiooniline spordimuuseumi olümpiaeelne omaloominguvõistlus toimub seekord koostöös ajalehega Postimees. Enne taliolümpiamängude algust kutsume alg- ja põhikooli õpilasi vanuses 7-16 osalema olümpiateemalisel joonistusvõistlusel "Minu Olümpia" mille võidutööd jõuavad muuhulgas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi erinäitusele.
Sündmus | 06.01.2018 , 12:00

Suur perepäev Eesti tippratturitega spordimuuseumis

Spordimuuseumi uus aasta algab ratta seljas!

Sel laupäeval, 6. jaanuaril, on meil külas Eesti tippratturid Rein Taaramäe, Toomas Kirsipuu, Caspar Austa, kellega ajame rattajuttu ja lustime muuseumis.


Sündmus | 04.01.2018 , 12:00

Spordimuuseumit külastab moodsa viievõistluse olümpiahõbedamees Hanno Selg

Neljapäeval, 4. jaanuaril kell 12.00 on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis kuulajate ees moodsa viievõistluse olümpiahõbedamees Hanno Selg rääkimas oma sporditeest ja huvitavamatest juhtumustest, mis teda karjääri jooksul saatsid.
Sündmus | 28.12.2017 , 15:00

Erki Nool Otepääl!

Olümpiavõitja Erki Nool Talispordimuuseumis 28. detsembril kell 15. Vestleme spordist ja motivatsioonist, loomulikult saab küsimusi küsida ja argiteemadel arutleda. Ootame kõiki külla!

Uudis

Muuseumi lahtiolek pühade ajal

Spordimuuseum on pühade ajal avatud tavapärasest erinevalt. Erinevusi on lahtiolekuaegades 22. detsembrist kuni 2. jaanuarini.
Sündmus | 16.12.2017 , 12:00

Mart Seim külastab spordimuuseumit!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil on hea meel teada anda, et juba sel laupäeval, 16. detsembril, on meil külas Eesti vägilane Mart Seim koos treenerist isa Alar Seimiga.

Uudis

Spordimuuseum püstitab rekordeid

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 2017. aasta tegevust on hinnatud muuseumiauhindade nelja kategooria nominatsioonide vääriliselt! 
Uudis

Pühapäeval on muuseum suletud!

Spordimuuseum on pühapäeval, 10. detsembril kogu maja ulatuses broneeritud. Vabandame ebameeldivuste pärast. Kohtumisteni! 
Uudis

Tanel Kangert tõi muuseumisse fänniarmee

Laupäeva keskpäeval spordimuuseumit külastanud Tanel Kangerti üllatus oli suur, kui selgus, et õdusaks koosolemiseks planeeritud perepäeva vastu tundis huvi üle poolesaja rattasõbra.

Uudis | 06.12.2017 , 17:00

Teose "Eesti Dünamo ajalugu Eestis" esitlus

Kolmapäeval, 6. detsembril toimub Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis spordiajaloolise teose "Eesti Dünamo ajalugu: I raamat" esitlus.
Uudis

Liitu spordimuuseumi meeskonnaga!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi meeskond otsib talente turundus-, digitaal- ja külastusvaldkondadesse. Ehk oled just Sina või mõni sinu lähedane või tuttav see, kes tahab koos meiega töötada suure eesmärgi nimel - muuta Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Euroopa atraktiivseimaks spordimuuseumiks!

Sündmus | 01.11.2017

Spordimuuseumit külastab Kalju Valgus

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on kolmapäeval, 1. novembril kell 17.00 Eesti Spordiajaloo Seltsi päeva raames kohtumine suusatreeneri, laskesuusatamise suure asjatundja Kalju Valgusega, kes räägib oma sporditeest ja treeneritööst, muidugi pikemalt just laskesuusatamisest, kus ta on rahvusvaheliselt tunnustatud spetsialist, käinud ka olümpiamängudel nii funktsionäärina kui ka kohtunikuna.


Uudis

Spordimuuseum vandus jalgpallimurul alla rahvusringhäälingule!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi korraldataval heategevuslikul lauajalgpalliturniiril võitsid taaskord külalised, sel korral Eesti Rahvusringhäälingu Tartu osakonna kollektiiv. 
Uudis

Koolivaheajal spordimuuseumisse!

Spordimuuseumis on vaheajal lisaks tavapärasele põnevale lustimisele osaleda ka töötubades, meisterdades endale täitsa tasuta vahva ja vajaliku eseme!
Uudis

Suur perepäev võrkpalluritega!

Spordimuuseumil on hea meel kutsuda enda majja mehed, kes hakkavad siin rekordeid purustama. Bigbank Tartu võrkpalluritega koos teeme läbi spordimuuseumi kolmevõistluse, mängime inimlauajalgpalli ja ajame erinevate nurkade alt võrkpallijuttu.
Uudis

Ülipingelise muuseumidevahelise heitluse võit läks Eesti Rahva Muuseumisse

Lisaajale läinud inimlauajalgpalli lahing lõppes kuldse väravaga, mille lõi külla kutsutud Eesti Rahva muuseumi kollektiiv kapten Tõnis Lukase eestvedamisel. 
Uudis | 02.10.2017

Õpetajad saavad spordimuuseumisse tasuta!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub esimesena Eesti muuseumimaastikul õpetajatele võimalust tasuta muuseumit külastada. 
Uudis

Valimiseelsel mõõduvõtul olid parimad sporditaustaga poliitikud

Pühapäeval spordimuuseumis Tartu poliitikute vahel peetud inimlauajalgpalli turniiri võitis valimiskünnise ületamist lootev valimisliit Tartu Eest.
Uudis

Üliõpilasspordi hiilgus jõudis juubeliks spordimuuseumisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis on alates 24. septembrist vaatajaile avatud atraktiivne üliõpilasspordi näitus.
Uudis | 27.09.2017

Muuseumi sünnikodu spordipeatükk lõppes

Kolmapäeval sai selle Tartu Maarja kiriku üks etappidest auväärse, emotsionaalse ja igati väärika lõpu.
Sündmus | 27.09.2017 - 30.09.2017

Euroopa Spordinädala eriprogramm

Külastades muuseumit vahemikus 27.-30.09 on sul iga päev võimalus osaleda ühes töötoas.
Sündmus | 29.09.2017

Teadlaste öö spordimuuseumis: räägime spordieetikast!

Muuhulgas arutleme selle üle, mis on geneetiline parendamine ning millised on need eetilised probleemid, mida geneetiline parendamine spordi kontekstis kaasa võib tuua.
Sündmus | 29.09.2017

Öömälukas tuleb taas!

Reedel, 29. septembril kell 23.00 saab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis teoks legendaarne mälumäng Öömälukas
Uudis | 22.09.2017

Spordinädal algas teistsuguse jalgpallilahinguga

Meie jaoks algas Euroopa Spordinädal juba  reedel, mil meie külalisteks olid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Eesti Olümpiakomitee esindus. Pidasime maha ühe mõnusa inimlauajalgpalli matši! 
Uudis | 14.09.2017

Duubelmängunädal spordimuuseumis!

Sel nädalal mängiti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis tervelt kaks inimlauajalgpallimatši! Külas käisid Voog ja Raadio Elmar!
Sündmus | 09.09.2017 , 12:00 - 15:00

Suur perepäev koos kümnevõistlejatega!

Spordimuuseumi uus üritusteseeria alustab sügishooaega maailma kergejõustikuparemikuga!
Uudis | 07.09.2017

Kalevi lipp spordimuuseumis hoiul

Kolmapäeval, 6. septembril jättis Eesti Spordiselts Kalev hüvasti aastakümneid oma koduks olnud majaga Tallinnas Pärnu mnt 41.
Uudis | 31.08.2017

Spordimuuseum sai inimlauajalgpallis hävitava kaotuse

Spordimuuseumi seekordseks inimlauajalgpalli vastaseks olid sõbrad A. Le Coq-ist, kes viisid koju 6-2 võidu!
Sündmus | 06.09.2017

Spordimuuseumit külastavad judokad

Kolmapäeval, 6. septembril kell 17.00 on ESAS seltsipäeva raames spordimuuseumis külas judotreener Andres Põhjala koos oma edukaima hoolealuse, hiljaaegu Taipeis suveuniversiaadil taas hõbemedali (esimest korda 2015 Gwangjus) võitnud Juhan Mettisega.
Uudis | 31.08.2017

Selgusid parimad korvpallimälumängurid!

Järjekordsete EM-võistluste eelõhtul sai Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis Tartus teoks traditsiooniline korvpallimälumäng.
Uudis | 24.08.2017

Spordimuuseumile anti üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Coubertini büst

Rahvusvahelisel noortefoorumil anti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhile Siim Randojale üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini skulptuur.
Uudis | 23.08.2017

Võimas! Spordimuuseum võitis AHHAA teaduskeskust!

Täna peeti maha järjekordne inimlauajalkamatš ning spordimuuseumi seekordseteks vastasteks olid head sõbrad AHHAA teaduskeskusest.
Sündmus | 30.08.2017

Korvpallimälukas tuleb taas!

30. augustil algusega kell 18.00 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu) traditsiooniline korvpallimälumäng.
Uudis | 16.08.2017

Tartu postimees alistas spordimuuseumi

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum sai heategevuslikus inimlauajalgpalli mängus esimese kaotuse, kui tuli tunnistada Tartu Postimehe 2-1 paremust.
Uudis | 08.08.2017

Spordimuuseum vs tARTuFF

Sel nädalal käis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumil külas  tARTuFFi meeskond. Väga tasavägiselt alanud mängust väljus võitjana spordimuuseum!
Uudis | 25.07.2017

EOK avas Tallinna Lennujaamas Barcelona 1992 olümpiamängude juubeliväljapaneku

Eesti Olümpiakomitee avas Barcelona olümpiamängudest 25 aasta möödumise puhul Lennart Meri Tallinna Lennujaamas meeleolunurga, kus saab uudistada taasiseseisvunud Eesti Vabariigi esimese suveolümpiaga seonduvaid esemeid ja meeneid, sealhulgas olümpiakoondise toonaseid rõivaid ja olümpiavõitja Erika Salumäe võistlusratast.
Uudis | 19.07.2017

Spordimuuseum alistas Tartu JK Tammeka!

Kolmapäeval peeti maha järjekordne heategevuslik inimlauajalgpallimatš, kus seekord astusid spordimuuseumile vastu Tartu JK Tammeka esindusmeeskonna liikmed. Mäng oli väga tasavägine, kuid suurepärase kaitsetöö tõttu võttis seekord võidu spordimuuseumi võistkond.
Uudis | 07.07.2017

Heategevusmäng Hansapäevade korraldajatega

Reedel toimus inimlauajalgpallilahing Tartu Hansapäevade korraldusmeeskonna ja spordimuuseumi esinduse vahel. Mõõduvõtus jäi sel korral peale spordimuuseumi võistkond. 
Sündmus | 03.07.2017

Väljapanek orienteerumisest ootab avastamist

Spordimuuseumi keldrigaleriis on avatud ajutine väljapanek orienteerumisspordi eilsest ja tänasest päevast, mille koostamisel andsid suure panuse Eesti Orienteerumisliit ning Heino Mardiste.
Uudis | 30.06.2017

Spordimuuseum võitis uudses mängus Tartu linna

29. juunil peeti spordimuuseumis esimene heategevuslik kohtumine inimlauajalgpallis, kus spordimuuseumi esindus võitis Tartu linnajuhte seisuga 8:4. 
Sündmus | 05.07.2017 , 17:00

Legendaarne olümpiavõitja külastab spordimuuseumit!

Kolmapäeval, 5. juulil kell 17 külastab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit kümnevõistluse olümpiavõitja Nikolai Avilov, kes jagab enda mälestusi ja vastab küsimustele seoses enda sportlaskarjääri ja sellele järgneva perioodi kohta.
Uudis

Muuseumi lahtiolek pühade ajal

Pühade ajal on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avatud 22. juunil kell 11-15, 23. ja 24. juunil suletud.
Uudis | 13.06.2017

Inimlauajalgpallilahing soomlastega tõi võidu põhjanaabritele

Laupäeval toimus Soome 100. sünnipäeva auks üle Eesti enam kui 100 jalgpallimängu eestlaste ja soomlaste vahel. Mitteametlikult peeti ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis üks lahing muuseumipere ja kohalike soomlaste vahel.
Uudis | 05.06.2017

Maailma olümpiamuuseumid kogunesid Tartus

1.-2. juunini võõrustas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum Tartus Lydia hotelli sündmuskeskuses rahvusvahelise olümpiamuuseumide koostöövõrgustiku (OMN, inglise keeles Olympic Museums Network) kogude ja kogumispoliitika töörühma kõrgetasemelist kokkusaamist.

Uudis

Spordimuuseum võõrustab tunnustatud spordipedagoogi

Kolmapäeval, 7. juunil kell 17.00 tuleb Eesti Spordi- ja Olümpiamuusemisse omaaegne välejalgne staier, hiljem tunnustatud spordipedagoog ja -teadlane, emeriitprofessor Ants Nurmekivi, kes  räägib huvilistele oma sporditeest ja -tegemistest, juhtumustest ja mõtetest, mis spordiga kaasas on käinud.
Uudis | 20.05.2017

Spordimuuseumis saab muuseumiööl mängida ja ajusid ragistada!

20. mail toimuva muuseumiöö alateemaks on "Öös on mänge." Mänge on  Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi muuseumiöö programmis nii liikujatele kui nuputajatele.

Uudis

Koolimälukas kutsub osalema!

Millises Tartu klassis õpib parim mälumängutiim? Selgitame välja! Kui oled 9.-12. klassi õpilane, pane klassikaaslastega kokku kolmeliikmeline võistkond ja näita, kes on Tartu parimad noored mälumängurid!
Uudis | 03.05.2017

Aasta spordiraamat räägib korvpallimeeskonna loo

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemia koostöös välja antava Georg Hackenschmidti nimelise raamatuauhinna võitjaks kuulutati Vahur Kalmre raamat „Tartu Rock! Tartu Rock! Ühe korvpallimeeskonna lugu“.

Uudis | 18.04.2017

Osale aasta parima spordiraamatu valimisel!

Tänasest järgmise teisipäevani toimub traditsiooniline rahvahääletus, aitamaks kaasa 2016. aasta parima spordiraamatu valimisele. 
Uudis

Kevadine eripakkumine koolidele!

Aprillikuus kinnitatud broneeringutele kehtib kooligruppide puhul alates 15 liikmest eripakkumised, kui kasutate registreerimisel salasõna "elamus koolidele."
Uudis

Üleöö populaarseks saanud spordimuuseum naudib õpetajate ja lapsevanemate suurt huvi

Eelmisel nädalal ajaloo suurima elamusnäituse „Kõik mängu!“ avanud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum püstitas esimese nädalaga üksikkülastajate rekordi ja võtab rohkem kui kunagi varem vastu sünnipäevade ja kooligruppide broneeringuid.

Uudis

Spordimuuseum on suurel reedel avatud!

14., 15. ja 16. aprillil on spordimuuseum avatud tavapäraselt kell 11-18. Kasuta head võimalust perega pühade puhul ette võtta elamusi täis külastus uuenenud muuseumisse ja külastada meie eriti ägedat uut elamusnäitust!
Uudis | 19.03.2017

Ashton Eatoni rekordinaelik jõudis spordimuuseumisse

Eelmisel reedel Tartus toimunud konverentsil "Fred Kudu - treenerist visionäär" kinkis Eesti kergejõustiku liidu president Erich Teigamägi Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumile naelkinga, millega Ameerika Ühendriikide mitmevõistleja Ashton Eaton kuue aasta eest Tallinnas seitsmevõistluse maailmarekordi püstitas.
Uudis

Kelly Sildaru värsked auhinnad jõuavad esimesena Otepääle

Sel nädalavahetusel toimuva suusatamise maailmakarikaetapi ajaks jõuavad Otepää Talispordimuuseumisse meie praeguse hetke parima talisportlase, vigursuusataja Kelly Sildaru esemed, sealhulgas kõige värskemad X-Gamesi medalid. Väljapanek jääb avatuks paariks kuuks.

Sündmus | 01.03.2017 , 17.00

Sulev Tarros tuleb külla

Kolmapäeval, 1. märtsil kell 17.00 on Eesti Spordiajaloo Seltsi päeval külaliseks omaaegne nimekas tõstesportlane Sulev Tarros. Kohtumine toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Tartu, Rüütli 15) ning on huvilistele tasuta.

Sündmus | 01.02.2017 , 17.00

Kohtumisõhtu endise suusataja ja teeneka suusatreeneri Laur Lukiniga

Kõigile avatud Eesti Spordiajaloo Seltsi seltsipäeval on spordimuuseumis seekord külaliseks Laur Lukin, kellega tuleb juttu mitmekülgsest spordi- ja treeneritööst. Üritus on tasuta!

Sündmus | 03.02.2017 , 17.00

Dakari sangarid Toomas Triisa ja Mart Meeru spordimuuseumis

Dakar Rally 2017 sangarid on koju jõudnud ja tulevad 3. veebruaril kell 17 Spordimuuseumisse, kus huvilistel on võimalik meestega pilti teha, küsimusi küsida ja kuulata muljeid ühe maailma kõige karmima võistluse käigust.

Sündmus | 11.02.2017

Muuseum võõrustab spordimälukat

Laupäeval, 11. veebruaril 2017 kell 11 toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis spordimälumäng "Tartu spordimälukas 2017", mis on ühtlasi Eesti spordikilva meistrivõistluste etapp. Komplektis on vähemalt 50 mõnusat spordiküsimust klassikalistel sporditeemadel ja osalema on oodatud kõik spordihuvilised!
Uudis | 16.01.2017

Moodsad laskeharjutused jõudsid Talispordimuuseumisse!

Kas oled kunagi soovinud teada, mis tunne on laskesuusatajana tiirus lasta? Ehk oled end tabanud mõttelt, kuidas küll viie märgi mahalaskmine nii keeruline saab olla? Kui jah, siis on just õige hetk Otepää Talispordimuuseumit külastada!
Uudis

Viimased nädalad aastanäitust

Külastajate jätkuva huvi tõttu on algselt 2016. aastaga lõppema pidanud suurt jalgpallinäitust "Kuningas jalgpall" Spordimuuseumis võimalik näha jaanuarikuu lõpuni. Seejärel näituseala suletakse ja algavad ettevalmistustööd Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ajaloo suurima aastanäituse valmimiseks käesoleva aasta kevadel. 
Sündmus | 04.01.2017

Fred Kudu 100. sünniaastapäev

4. jaanuaril võõrustab Spordimuuseum K-Klubi ja Eesti Spordiajaloo Seltsi ühisüritust, mis on pühendatud Fred Kudu 100. sünnipäevale. 1917. aasta 4. jaanuaril sündinud Fred Kudu  oli eesti sportlane, treener, pedagoog, organisaator ja sporditegelane. Nõukogude Liidu mitmevõistlejate koondise pikaajaline vanemtreener ning olümpiakoondise treener viitel olümpiamängudel.
Uudis | 19.12.2016

Tartu võõrustab jalgpalli aastalõputurniiri

Kui Spordimuuseum on jalgpallirütmis elanud üle poole aasta, siis nüüd nakatub jalgpallipisikusse kogu Tartu, nimelt võõrustatakse aasta lõpus traditsioonilist suurt aastalõputurniiri. Turniiril osalejad saavad muuseumit külastada soodsamalt, aasta lõpus võõrustame oma majas ka Jalgpalli liidu juhatuse koosolekut.

Sündmus | 23.12.2016 - 01.01.2017

Muuseumi lahtiolekuajad pühade ajal

Nii nagu meie kõik, tähistab ka Spordimuuseum jõuluaega ja võtab vastu uue aasta. Seetõttu oleme pühade ajal pisut vähem avatud.


Reedel, 23. detsembril on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum avatud kell 11-15.

Laupäeval, 24.-25. detsembril on muuseum suletud.

31.detsember 2016- 1. jaanuar 2017 on Spordimuuseum suletud.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks