Olümpiavõitja Jaak Uudmäe avab Moskva olümpia telgitagused

24.04.2018

Spordimuuseumi "Tagasivaate neljapäev" eriüritusele 26. aprillil tuleb külla Jaak Uudmäe, et rääkida Moskva olümpia kullavõidust ning kõigest, mis sellega seonduv.

Iganädalases üritustesarjas "Tagasivaate neljapäev" on seekord külas ka sportlane, kelle eduloost väljapanek tehakse ja lugusid räägitakse. Jaak Uudmäe on endine Eesti kergejõustiklane ja olümpiavõitja. Tema 1980. aastal Moskva olümpial püstitatud Eesti kolmikhüpperekord 17.35 püsib tänaseni ning sellesama tulemusega võitis ta toona ka kuldmedali.

Moskva olümpiamängude kolmikhüppevõistlus on üks neid märgilisi jõuproove, mille lahendus kütab aastakümneid hiljemgi kirgi paljudes maailma paigus: Eestis, Gruusias, Venemaal, Austraalias, Brasiilias jne. Koos Jaak Uudmäega meenutatakse Moskva mängudele eelnenut ja erakordse lõpplahendusega olümpiavõistluse kulgu. Vastus püütakse leida ka küsimusele, miks pole ühe lihtsa medalijagamise järelkajad vaibunud hulga aastaid hiljemgi.

Muuseum ja selle kogud on suured, mistõttu erinevatel teemadel on lugusid ja põnevat avastamist palju. Eksklusiivseks ja eriliseks teebki ürituse see, et muuseumi ajaloolased toovad külastajate ette esemeid, mis igapäevaselt väljapanekutel pole ja tavakülastaja ei näe, seda koos erinevate lugudega isikutest ja ajastutest.

„Tagasivaate neljapäev“ koos Jaak Uudmäega algab kell 17.15 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). Üritusel kehtib eripilet 2€.