Spordinädal algas teistsuguse jalgpallilahinguga

22.09.2017
Meie jaoks algas Euroopa Spordinädal juba reedel, mil meie külalisteks olid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Eesti Olümpiakomitee esindus. Liigse enesekindlusega lubasime vastastel end reaktsiooniseinal soojaks mängida ja kandsime tabelisse meie inimlauajalgpalli ajaloo suurima kaotuse - 0:3. Mõistagi jäid külalised mänguga rahule. Millal siis veel kui spordinädalal võtta sõbrad-kolleegid kokku ja saada üks teistmoodi spordielamus. Kõik mängu!

Külaliste poolt asusid väljakule:
1.      Gerd Kanter – Spordinädala patroon
2.     Ott Kiivikas – Spordinädala patroon
3.     Maris Lindmäe – EOK kommunikatsioonijuht
4.     Natalja Inno – Spordinädala projektijuht
5.     Aivo Normak – EOK meedia projektide juht
6.     Peeter Lusmägi – EOK liikumisharrastuse juht

Koostöös Eesti Agrenska Fondiga peab SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum heategevuslikku üritusseeriat, kus kutsub igal nädalal ühe Tartus tegutseva ettevõtte või asutuse endaga inimlauajalgpalli mängima.
Mänguväljak asub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15) ning ühes võistkonnas saab osaleda 4-6 mängijat. Mäng ise kestab kokku umbes 20 minutit. Tegemist on tavalisele lauajalgpallile sarnaneva mänguga, kus nuppude asemel on päris inimesed.
Kuna liikumine on sel alal üsnagi piiratud, siis pole selleks mänguks vaja selga panna spordidressi ning mängida saab isegi igapäevases riietuses. Ürituse laiem eesmärk lisaks vahvale võimalusele üks madin maha pidada on perede, kus kasvab puudega laps või lapsed, probleemide parem teadvustamine ühiskonnas.
Inimlauajalgpall on oma olemuselt mäng, kus liikumine on piiratud - seega sobib taoline tegevus just väga hästi puudega laste probleemidele tähelepanu tõmbamiseks.
Väljakutsutavad võivad endaga kaasa tuua mõne spordivahendi, mille toimetame Tammistu perekeskusesse. Lugege lähemalt Agrenska tegemistest ja vajadustest, võimalusel ulatage abikäsi!
#spordimuuseum #kõikliikuma #agrenska