Vägev värk! Spordimuuseumi kogudest tuuakse külastajateni laskespordi raudvara

29.05.2018
Spordimuuseum peidab endas mitmeid huvitavaid esemeid, millest tuuakse külastajatele võimalikult suur ülevaade, kuid palju jääb varju kogudesse.

Igal nädalal, üritustesarjas „Tagasivaate neljapäev“ on soovijatel võimalus piiluda spordimuuseumi arhiivi, mis hoiab endas mälestusi ja esemeid kaugestest aegadest.

Sel korral, 31. mail algusega kell 17:15, keskendutakse laskespordile, kus külastajad saavad oma silmaga näha ja käega katsuda antud spordialaga seotud haruldasi museaale ja varustust. Põnevust lisab üritusele asjaolu, et esemeid ei tooda arhiivist välja näitamiseks, vaid külastajatele tehakse ringkäik muuseumi arhiivi, kuhu muidu ei satuta. Avastamata maadele viib meid ajaloolane Urmet Paluveer, kes teeb huvilistele ka ülevaate Eesti laskjate silmapaistvatest saavutustest II maailmasõja eel.

Vaata  SIIT  ka teisi põnevaid teemasid, mis tulemas!

1. jaanuaril 2017 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 138 625 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.