Aus mäng

1.-12. klass

Sport on eestlaste südames väga olulisel kohal. Kes meist ei elaks kaasa oma kangelaste suurtele võitudele? Siiski on sportlaste maailm täis rangeid reegleid, mida tuleb ausa ja puhta spordi nimel järgida iga päev. Üks vale samm ja tagajärjed võivad olla pöördumatud. Seetõttu on puhta spordiidee juurutamine oluline juba noores eas.

1. ja 2. kooliastme õpilastega uurime, kust üldse ausa mängu mõte pärit on? Teeme tutvust ausa mängu põhimõtetega läbi lugude erinevatest sportlastest nii kaugest ajaloost kui tänapäevast ning arutleme ausa mängu tähtsuse üle nii spordis kui ka elus. 3. kooliastme ja gümnaasiumi õpilastega uurime ka teema pahupoolt ja tagajärgi ning loome seoseid erinevate eluvaldkondadega.


Pärast programmi saavad noored uurida ülejäänud muuseumit ja panna end proovile interaktiivsetel atraktsioonidel.  

Programmi põhiosa kestus: 1 tund + iseseisev muuseumiavastamine

Tellimine SIIT, telefonilt 5333 8188  või haridus@spordimuuseum.ee


Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.

Hind: tervislik wrap ja magustoit kokku 7.50 eurot inimene.

  • Lõunasöögi soovi palume ette teatada vähemalt 1 nädal enne külastust
  • Sööjate lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust
Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks