Põnevates ekskursiooniprogrammides seovad giidid spordiajaloo eri ajastute ja ühiskonnakorraldustega vastavalt auditooriumi huvidele ja soovidele.
Mänguline ekskursioon linnaruumis “Tartu linna spordilugu” 4.-9. klass
Ootame klasse sporditeadmisi koguma seikluslikule ajaloorajale Tartu linnaruumis! Tule saa teada, milliseid tähtsad spordiga seotud rajatised asusid Tartu vanalinnas vanasti ja milliseid spordialasid seal harrastati. Seikluselt ei puudu ka ajastutruud mängud ja põnevad aktiivsed tegevused!
Ekskursioonilt mitmevõistlusele Meelelahutuslik ekskursioon, millele järgneb võistlusmäng muuseumis, kus osalejad saavad gruppides oma võimed proovile panna. Soovi korral saab auhinnad soetada muuseumipoest.
Sport ja ühiskond 20. sajandil
Tippsport maailmas on olnud 20. sajandil tõeline lakmuspaber ühiskondlikele protsessidele. Väikeriikide edulugu olümpiamängudel rahvustunde hoidmiseks, naiste spordi ühtesammumine naisõigusküsimuste arenguga, külm sõda tiitlivõistluste medalitabelis, ususõjad spordis - need on vaid murdosa küsimusi möödunud sajandi spordiajaloos. Miks mitte mõtiskleda vanema kooliastme ühiskonna- ja lähiajaloo teemadel spordiajaloo ainese sees? Spordimuuseumi rikkalik väljapanek kutsub koolitunni teemadele lähenema uuest küljest. Muidugi saab ekskursiooni käigus saab käed külge panna, kaasa mõelda ja arvamust avaldada!
Spordilugu läbi Eesti ajaloo
Kuidas on seotud raudtee rajamine Eestisse ja kergejõustiku harrastamine või jääpalli mängimine siin kandis? Milliseid siiani viimasteks jäänud suurüritusi avas Konstantin Päts Kadrioru staadionil? Miks mõnda võistkonda pidid Kalevi korvpallurid kindlasti võitma? Teeme Eesti spordiloole ringi peale alustades rahvuslikust ärkamisajast ning lõpetades tänapäevaga. Proovime korrata ja leida kinnitust ajalootunnis õpitule spordiajaloo põnevate lugude ja esemetega. Muidugi saab ekskursiooni käigus saab käed külge panna, kaasa mõelda ja arvamust avaldada!
Loomulikult ei puudu valikust ka klassikaline ekskursioon -
süvarännak läbi spordiajaloo!
Tellimine
SIIT, telefonilt
5333 8188 või
maret.keskyla@spordimuuseum.ee