9 põhjust, miks külastada perega spordimuuseumit

1. AVASTAMISRÕÕM TERVELE PERELE – nii suurtele kui väikestele!

Tere tulemast Baltimaade suurimasse ja Euroopa kaasaegseimasse spordi-elamuskeskusesse, kus lustivad nii väikesed kui suured spordisõbrad! 2020. aasta lõpus avatud püsinäitusel „Eesti Spordi Lugu" pakume avastamisrõõmu justnimelt tervele perele: tegevusterohke ja hariva külastuse käigus tunneb igaüks ennast võitjana! Vaata videost, mida kõike meie juures teha saab!

2. VIRTUAALTUUR JA AUDIOGIID - Digikaaslane

Spordimuuseumi püsinäituse avastamise muudab veelgi põnevamaks digikaaslase veebirakendus! Avasta spordimuuseumi püsinäitust igast maailma nurgast läbi virtuaaltuuri ning kuula kõrvale põnevaid lisalugusid tuntud sportlastest audiogiididega. Lisaks on võimalik digikaaslases mängida mänge, vaadata majajuhti ning jätta muuseumile tagasisidet.

Eestikeelse audiogiidina võõrustab teid Eesti 2021. aasta parim meessportlane Rasmus Mägi! Inglise keeles aitab muuseumi avastada korvpallur Howard Frier, vene keeles olümpiavõitja Julia Beljajeva, läti keeles Läti parim seitsmevõistleja Laura Ikauniece ning ukraina keeles Ukraina korvpallikoondislane Andrii Voinalovych.

Rasmus Mägi
Howard Frier
Julia Beljajeva
Laura Ikauniece
Andrii Voinalovych

3. LAHEDAD ATRAKTSIOONID

3? 7? 10? Spordimuuseumis on rohkem kui 15 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Olgu selleks siis sõit bobikelguga, virtuaalreaalsusprillide abil Tehvandi suusahüppetornist laskumine või ronimissein ekstreemspordinäitusel. Tutvu erinevate atraktsioonidega!

Lapsed ronimas võimlas ronimisköiel
Laps kuulamas kommentaatori juttu
Lapsed mängimas interaktiivset korvpalli

4. IDEAALNE ASUKOHT

Spordimuuseum asub Tartu kesklinnas: vaid paariminutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist. Vaata videost järele, kuidas meie juurde tulla!

5. PÄEV TÄIS AKTIIVSUST JA TEGEVUSI

Keskmine lastega pere viibib spordimuuseumi elamuskeskuses umbes 2 tundi, 1 minutit ja 39 sekundit. See on sama palju kui praegune kehtiv maailmarekord maratonijooksus. Tule meile ja läbi spordimuuseumis omanäoline maraton koos põnevate käed-külge tegevustega ning me garanteerime, et külastuse lõppedes saad uhkusega oma aktiivsusmonitori numbreid vaadata! Time flies when you're having fun!
"Time flies when you're having fun!" meem

6. EESTI SPORDI KUULSUSTE HALL

Üks suursugusemaid ruume spordimuuseumis, mis on eriline austusavaldus Eesti läbi aegade mõjukamatele ja kuulsamatele sportlastele ning spordi mõjutajatele. Seinasuurusel hiigel-ekraanil näeb meie sangarite vägitegusid videopildis ja pimedat ruumi valgustav prožektor tõstab esile just selle sportlase autahvli ning isikliku eseme, kelle sina parasjagu konsoolilt tähelepanu keskpunkti otsustad tõsta! Loe Kuulsuste Halli kohta lähemalt!

Pere külastamas Eesti Spordi Kuulsuste Halli

7. VAHVAD MEENED MUUSEUMIPOES

Millele sa esimesena mõtled, kui kuuled fraase „Sometimes lose, always win!“, „Puhta spordi eest!“ või „Ei tulnud mütsiga lööma!“? Meie mõtleme igatahes sokkidele, saunalinale ja talvemütsile – just taoliste kalambuuridega nutikad tooted on müügil meie lahedas muuseumipoes. Tule vali välja enda lemmik või soorita ost meie veebipoes!

Spordimuuseumi logoga riidest kott ja must-valge spordikott
"Sometimes lose, always win" sokid spordimuuseumi logoga
Spordimuuseumi logoga mustad mütsid
"Puhta spordi eest!" tekstiga särk
Spordimuuseumi logoga valged ja tumesinised pudelid

8. 155 502 MÄRGILIST ESET

2024. aasta 1. jaanuari seisuga on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogudes kokku 158 141 museaali, millest ligi 5000 oleme teinud nähtavaks kõigile meie külalistele. Iga väljapanekule jõudnud ese räägib oma loo: olgu selleks siis Gerd Kanteri Pekingi olümpiamängude kuldmedal kettaheites, Tallinna Kalevi korvpallimeeskonna 1991. aasta NSV Liidu meistritiitliga võidetud kristallkarika kild või II maailmasõjas kaasas olnud toonase tippsportlase treeningvahend – ketas. Oma silm on kuningas!

Museaalid ehk väljapanekud muuseumi vitriinides

9. AUHINNATUD MUUSEUMIHARIDUS

Spordimuuseumi jaoks on väga olulisel kohal teadmised ning erinevad õppeprogrammid, mille sisu kajastub ka praegusel käed-külge püsinäitusel „Eesti spordi lugu“. Tasuks pühendunud töö eest haridustegevuses oleme pälvinud ka „Aasta muuseumihariduse edendaja“ auhinna Muuseumirott 2017. Otseloomulikult on enne külastust võimalik endale broneerida ka ekskursioon, mille käigus tutvutakse Eesti spordilooga veelgi põnevamate ning põhjalikemate nüansside abil. Teadmistes peitub jõud!