Kuidas muuseumi tulla?

Asume Tartus, aadressil Rüütli 15 ehk otse kesklinnas, mistõttu saab meie juurde jõuda mugavalt ja lihtsalt.

Jalgsi

Lihtsaim viis Spordimuuseumisse jõudmiseks on teha jalutuskäik Tartu kesklinnas. Raekoja platsilt kõndimine võtab aega 5 minutit. Asume Jaani kiriku vastas.

Linnatranspordiga

Linnatransporti kasutades on Spordimuuseumile kõige lähimad bussipeatused Raekoja plats, Palmihoone ja Lai. Parim lahendus on tulla ühistranspordiga kesklinna ning seejärel liikuda Raekoja platsini ja sealt edasi Rüütli tänavale.

Ühtlasi on meie hoone kõrval ka populaarse rattaringluse rattapunkt ehk muuseumi juurde pääseb ilusa ilma korral kondimootori jõul. Linnarataste parklad ja muud üksikasjad leiad SIIT!

Autoga

Lähim parkimisvõimalus on Magasini või Munga tänaval. Tööpäevadel kell 8.00-18.00 on parkimine tasuline (A-parkimispiirkond - 2€/h, tasuta parkimise aeg kuni 15 minutit). Lähim parkla on Vabaduse puiestee parkla (B-parkimispiirkond - 1€/h, tasuta parkimine 90 minutit). Nädalavahetustel ning riiklikel pühadel on parkimine tasuta.

Bussiga

Bussiga liiklemine on vanalinna kitsastel tänavatel raskendatud, seetõttu on mõistlik teha peatus Vabaduse puiesteel haridusministeeriumi juures ning liikuda jalgsi Munga tänava kaudu Rüütli tänavale. Rännak võtab aega umbes 2-3 minutit. Vabaduse puiesteel on kohad ka busside parkimiseks.

Täpsemat informatsiooni parkimistsoonide, parkimisautomaatide asukohtade ja busside parkimisalade kohta vanalinnas vaata Tartu Linnavalitsuse kodulehelt.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks