Kuidas muuseumi tulla?

Asume Tartus, aadressil Rüütli 15. Asume täiesti kesklinnas, mistõttu saab meie juurde jõuda mugavalt ja lihtsalt. 

Jalgsi

Lihtsaim viis spordimuuseumisse jõudmiseks on ette võtta väike jalutuskäik Tartu kesklinnas. Raekoja platsilt spordimuuseumisse jõudmine võtab aega 5 minutit. Asume Jaani kirikule peaaegu üle tee, mistõttu kirikutorn on hea orientiir. 

Linnatranspordiga

Linnatransporti kasutades päris muuseumi juurde ei saa ning teadma peab ka busside liikumise suundi. Parim lahendus on tulla maha kesklinnas ning seejärel liikuda Raekoja platsini ja sealt edasi Rüütli tänavale. Muuseumile lähimad peatused on Raekoja plats, Palmihoone ja Lai.

Autoga

Lähim parkimisvõimalus on Magasini või Munga tänaval. Seejuures tasub tähele panna, et tööpäevadel kell 8.00-18.00 on parkimine tasuline (A-parkimispiirkond - 2€/h, tasuta parkimise aeg kuni 15 minutit). Lähim parkla on Vabaduse puiestee parkla (B-parkimispiirkond - 1€/h, tasuta parkimine 90 minutit). Nädalavahetustel ja riiklikel pühadel on parkimine tasuta.

Bussiga

Bussiga on vanalinna kitsaste tänavate tõttu päris muuseumi ukse ette jõudmine keerukas. Mugavaim viis on teha bussiga peatus Vabaduse puiesteel haridusministeeriumi juures ning liikuda siis Munga tänavat pidi Rüütli tänavale. Haridusministeeriumi juurest spordimuuseumini jõudmine võtab aega 2-3 minutit. Vabaduse puiesteel on kohad ka busside parkimiseks.

Täpsemat informatsiooni parkimistsoonide, parkimisautomaatide asukohtade ja busside parkimisalade kohta vanalinnas vaata Tartu Linnavalitsuse kodulehelt.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks