Spordimuuseum tuleb külla!

Muuseum pakub koolidele, huviringidele, lasteaedadele, laagritele, spordiklubidele jt programmi „Spordimuuseum tuleb külla!". Programm pakub täiendust õppekavale ja põnevat vaheldust koolielule, sest sisaldab nii aktiivseid mõtte- kui ka „käed külge“ tegevusi.

Lasteaed

Lõbusa arvamismänguga tutvustame lastele Eesti kuulsaid sportlaseid ja vanu spordivahendeid. Liikuvate mängude abil saavad lapsed tuttavaks erinevate spordialadega, panna proovile oma osavuse, kiiruse ja tähelepanuvõime. Samuti räägime lastele, mis tööd spordimuuseumis tehakse ja miks on see vajalik. Iga laps saab kaasa hilisemaks meisterdamiseks sportliku memoriini mängu.

Ühe sessiooni kestus on 1 tund 15 min ja tegevuses on korraga kuni kaks rühma. Ühe külastusega viime läbi maksimaalselt kolm järjestikust programmi.
 

Kool

Uurime üheskoos vanu spordivahendeid ja räägime täpsemalt nende taustast. Tuletame meelde, kes on Eesti edukamad sportlased ja mis edukamad spordialad. Viime läbi aktiivseid tegevusi ja katseid põnevate vahenditega, mis aitavad proovile panna sportlikke võimeid. Tutvustame noortele spordimuuseumi tööd ja mida muuseumi erinevad osakonnad teevad.

Ühe sessiooni kestus 1 tund 15 min, korraga kuni 80 last. Ühe külastusega viime läbi maksimaalselt kolm sessiooni.

Sessioonide lõpus korraldame õpilastele sporditeemalise viktoriini. Parimatele jagame ka auhindu!


Töötoad

Programmidele lisaks on võimalik juurde tellida ka erinevaid töötubasid:
  • „Kujunda ise torusall!“
  • „Olümpia lauamäng” 
  • „Surfilaua võtmehoidja” 
  • „Olümpiamedal"

Vaata lisainfot töötubade kohta!  


Hinnakiri


HindSessiooni kestusSessioonide max arvTegevuses korraga
Lasteaedadele450 € 1h 15 min sessioon
kuni 3 sessiooni
kuni 2 gruppi
Koolidele550 € 1h 15 min sessioon
kuni 3 sessiooni
kuni 80 last

hinnale lisandub transpordikulu 0,4 €/km


Programmi kava paneme kokku iga küllakutsuja eripärasid ning soove arvestades.

Täpsem info programmide kohta haridus@spordimuuseum.ee või 5333 8188.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks