Atraktsioonide rentimine

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi üheks missiooniks on pakkuda kõikidele inimestele meeldivaid mälestusi ning aktiivset tegevustikku. Oleme eelkõige elamuskeskus, kus väga suur roll on atraktsioonidel, mis aitavad silmaringi avardavaid teadmisi läbi lõbusate käed külge tegevuste lihtsamini kinnistada. Olgem ausad, pole midagi toredamat kui konkureerida oma parima sõbraga reaktsiooniseinal ja võrrelda hiljem teineteise tulemusi.

Nõnda olemegi loonud võimaluse, et tükike Spordimuuseumit saab igal ajahetkel laenata mõnele sünnipäevale või firmaüritusele. Alumisest osast leiate nimekirja, milles on välja toodud renditavad atraktsioonid. Valige sobiv variant ning andke meile soovist teada. Üheskoos saame viia planeeritava koosviibimise järgmisele tasemele.

Enne lõbutsema asumist jagame kasutajatele põhjalikud instruktaažid, kuidas seadmeid õigesti kasutada ja hoida.

NB! Täpsema informatsiooni rentimise, transpordi ning hindade kohta saate aadressilt info@spordimuuseum.ee või helistage numbrile (+372) 730 0750.


Valikus on:

Reaktsioonisein

Tõstmise MM-i hõbemedalist Mart Seim on poole minuti jooksul suutnud kustutada 40 tulukest, TÜ/Bigbanki võrkpallurid 54 ning seitsmevõistluse kaunitar Grit Šadeiko 42. Siiski pole mitte keegi vastu saanud kümnevõistleja Aivo Normakile, kelle reaktsiooniseina skooriks on hullumeelsed 56. Meie abiga saab samasuguse kaliibriga superstaar olla igaüks, sest ükski rekord pole kivisse raiutud. Seega võivad nii noored ning vanad huvilised näpud soojaks teha, põlvest kükki lasta ja ületada senised tippresultaadid. Kes teab, äkki oled just sina oma väliürituse täht, kes endise kergejõustiklase Normaki seljatab ning uueks reaktsiooniseina kuningaks tõuseb?


Täpsuspüss

Täpsuslaskmine on Eesti mõistes üsnagi eksootiline ala, kohalikul tasandil on üheks peamiseks suurkujuks Euroopa meister Peeter Olesk. Tema suutis näiteks 2013. aasta juunioride EM-il tabada 25 meetri pealt sihtmärki nõnda hästi, et pälvis võistluse lõpuks kuldmedali. Sinul pole nii kaugele vaja minna, piisab vaid 15 meetrist, et koguneda semudega lamamismati ümber ning selgitada välja täpseima silmaga liige. Tõmba sügavalt hinge, lae laserrelv ja keskendu, sest viis sihtmärki ootavad kustutamist!


Vehklemissein

2021. aasta mais külastas Spordimuuseumi kollektiiv populaarset Kanal 2 telesaadet "Õhtu!", kus korraldati Robert Roolile ja endistele olümpiasportlastele Ago Markvardtile ning Allar Levandile lõbus kolmevõistlus. Ühe alana oli kavas vehklussein, kus tuli kümne katse vältel kustutada rapiiriga võimalikult palju süttivaid tulesid. Proovilepaneku lõpus näitab seadeldis tabamuste arvu ja aega, mis kulus tulukesele pihta saamiseks. Toona oli väledaima käega kunagine taliatleet Levandi (10/10). Kusjuures samasugust vahendit kasutavad igapäevastel treeningutel ka professionaalsed vehklejad. Seega kehastu kasvõi Nikolai Novosjoloviks või musketäriks ja demonstreeri kaaslastele enda hiilgavaid oskuseid!


Küsi lisainfot või tee broneering:
Email again:

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks