Ligipääsetavus

See the information in english HERE!

Füüsiline ligipääsetavus

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum asub Tartu kesklinnas, aadressil Rüütli 15. Muuseumisse on võimalik tulla nii jalgsi, jalgrattaga/kergliikuriga, ühistranspordiga kui autoga.

Vaata juhendit, kuidas erinevate sõiduvahenditega tulla SIIT.


Väikelapsega perele 

Spordimuuseumis on tegemist igas vanuses lastele ning muuseumi keskkond on väikelapsega pere sõbralik. Esimesel korrusel on väikelaste mängutuba, kus pisemad saavad tutvust teha erinevate pallidega. Mängutoa vastas asub vanema ja lapse tuba, et end koos lapsega kodust eemal mugavalt tunda. Vanema ja lapse toas on mähkimislaud, kraanikauss, tualett ning tugitool lapse mugavaks toitmiseks. Tuba on TASUTA kasutamiseks.

Lapsevankriga saab muuseumis ekspositsioonialal liikuda ning korruste vahel liikumiseks kasutada lifti. Samuti saab vankrit hoiustada esimesel korrusel valveta garderoobis. Vankriga on lihtsam siseneda Magasini tänava poolsest uksest (Rüütli tänava poolsel sissekäigul on paar trepiastet).


Erivajadusega külastajale 

Piletiinfo

  • Sooduspilet (8 €):
    • Keskmise puudega 16-aastane või vanem isik ja tema saatja
  • Tasuta sissepääs:
    • Keskmise puudega kuni 16-aastane isik ja tema saatja
    • Raske ja sügava puudega isik ning tema saatja

Tutvu kogu piletiinfoga. 

Muuseumi esimesel korrusel asub invatualett.

 

 - Ligipääsetavus liikumispuude korral

Spordimuuseumisse pääseb ratastooliga läbi sisehoovi mööda kaldteed, mis asub Magasini tänava pool. Rüütli tänava poolne sissepääs on raskendatud selle võrra, et uks käib üsna raskelt ning uksest sisse tulles on paar trepiastet. Abi saamiseks võib lasta kella, mis asub uksest parmal pool.

Maja kolme korruse vahel liikumiseks on kasutamiseks lift ning ekspositsioon on ratastooliga ligipääsetav. Ka suur osa näitustel esinevaid interaktiivseid ekraane ja atraktsioone on madalamal kõrgusel, millele pääseb ka ratastoolis külastaja hõlpsasti ligi.

 

 - Ligipääsetavus nägemispuude korral

Muuseumit on lubatud külastada juhtkoeraga. 

Audiogiid

Spordimuuseumi püsinäituse täiendavaid lisalugusid saab kuulata läbi digikaaslase veebirakenduse oma nutitelefonist või vajadusel laenata sobilikke seadmeid esimesel korrusel asuvast muuseumikassast. Digikaaslase kasutamine ja soovi korral seadmete (telefon, kõrvaklapid) laenutamine on muuseumikülastajatele TASUTA

Eestikeelse audiogiidi on sisselugenud Eesti 2021. aasta parim meessportlane Rasmus Mägi, inglise keeles korvpallur Howard Frier, vene keeles olümpiavõitja Julia Beljajeva, läti keeles Läti parim seitsmevõistleja Laura Ikauniece ning ukraina keeles Ukraina korvpallikoondislane Andrii Voinalovych. 

Loe lisa Digikaaslase kohta vajutades sellele tekstile.

 

 - Ligipääsetavus kuulmispuude korral 

Muuseumi siseruumides aitavad maja peal liikuda viidad. Maha kleebitud pidev kollane joon juhatab läbi näituse algusest lõpuni. Museaalide ja atraktsioonide kohta saab lugeda nende juures asuvate siltide pealt ning seinte peal olevatelt tekstidelt.

Digikaaslase audiolood (spordimuuseumi püsinäituse täiendavad lisalood) on veebirakenduses tekstiliselt kättesaadavad.

 

Välismaalasele / To a foreigner

ENG below 

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi püsinäitus „Eesti Spordi Lugu”, elamuslik võitluskunstide näitus "Haarete saal" ning ajalooline keldrinäitus „Tartu põleb!" on nii eesti kui inglise keeles.  

Audiogiidi on võimalik kuulata eesti, inglise, vene, läti ja ukraina keeles

Eestikeelse audiogiidi on sisselugenud Eesti 2021. aasta parim meessportlane Rasmus Mägi, inglise keeles korvpallur Howard Frier, vene keeles olümpiavõitja Julia Beljajeva, läti keeles Läti parim seitsmevõistleja Laura Ikauniece ning ukraina keeles Ukraina korvpallikoondislane Andrii Voinalovych. 

Külastusjuhid räägivad eesti ja inglise keelt. 

// 

The permanent exhibition "The Story of Estonian Sport", interactive exhibition "Arena of Martial Arts" and the historical cellar exhibition "Tartu in Flames!" are available in Estonian and English. 

The audio guide is available in Estonian, English, Russian, Latvian, and Ukrainian. 

The Estonian audio guide is narrated by Estonia's Best Male Athlete of 2021, Rasmus Mägi, the English version by basketball player Howard Frier, the Russian version by Olympic champion Julia Beljajeva, the Latvian version by Latvia's best heptathlete Laura Ikauniece, and the Ukrainian version by Ukrainian basketball team member Andrii Voinalovych. 

The museum staff speaks both Estonian and English.

See the full information about accessibility in english HERE!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks