Ajaloonäitus "Tartu põleb"

Kas teadsid, et 1775. aasta suur Tartu linna põleng sai alguse tänase Spordimuuseumi asukoha kõrvalkrundilt? Õnnetuse põhjuseid pole siiani teada saadud, aga mitmete spekulatsioonide kohaselt süttisid leegid hooletust suitsetamisest või viina destilleerimisest. Pärast Põhjasõda koosnes ülikoolilinn enamasti puu- ning õlgkatusega majadest, nii oli tule levikule loodud soodne pinnas juba eos. 25. juunil kell 17 alguse saanud katastroof toimus nõnda väledalt, et ükski päästejõud ei suutnud õigeaegselt reageerida. Veerand tunniga olevat terve Tartu suureks lõkkeks muutunud. Tulemus? Hilisemate hinnangute kohaselt hävis kuni 2/3 linnast. Tuleroaks langesid 290 maja, kaks silda ja enamik poode, samuti 1730. aastal Raekoja platsile püstitatud puust raekoda. Mälestamaks tolle sooja, kuid samal ajal saatusliku suvepäeva sündmusi, on meie keldrikorrusele moodustatud väike näitus. Enda loo räägivad ajaloolised müürid, mille sünniaeg ulatub tagasi lausa keskaega. Lisaks leiavad huvilised harivad infostendid, mis annavad juhtumist detailse ülevaate.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks