Haridusprogrammid

Loomapere spordipäev
Lasteaed-1. klass

Loomapere spordipäev

Liikuvas ja mängulises tunnis rändame külla loomaperele, kes valmistuvad metsas spordipäeva pidama. Igaüks on mingis spordialas hea – tuleb vaid sobiv üles leida! Tunni juurde kuulub ka töötuba, kust iga laps saab kaasa vahva mängu.
Miniolümpia
Lasteaed-3. klass | Olümpiamängude eri!

Miniolümpia

Korraldame pisikesed olümpiamängud, kus iga osaleja saab riietada end ühe riigi esindajaks. Tõelistele olümpiamängudele kohaselt toimuvad nii avatseremoonia, võistlused kui ka autasustamistseremoonia, kus osalejad saavad kaela isetehtud olümpiamedalid!
Terves kehas terve vaim
1. klass  – 3. klass

Terves kehas terve vaim

Mis mahus tippsportlased treenivad, puhkavad ja mida söövad? Programmis räägime toitumisega seotud müütidest ja vaimse tasakaalu tähtsusest spordis. Lisaks paneme keha proovile sportlike tegevustega ja peame maha suhkruviktoriini.
Sporditund vanal ajal 
1.-6. klass

Sporditund vanal ajal 

Spordimuuseumis asuv ajalooline võimla viib ajarännakule 19. sajandisse. Kuid milline nägi sellel ajal välja õpilaste võimlemistund? Tule muuseumisse ja saad järgi proovida!
Matemaatika spordis 
1.-6. klass  

Matemaatika spordis 

Milliseid geomeetrilisi kujundeid võib leida spordis ja muuseumikeskkonnas? Huvitav, kumb on suurem, kas jalgpalliväljak või spordimuuseum? Kasutame matemaatikat, et lahendada erinevaid eakohaseid loovaid ülesandeid. Töötoas meisterdame omale vahva meene kasutades voltimistehnikat.
Meie kõigi mängud
1.-9. klass | Olümpiamängude eri!

Meie kõigi mängud

Liikuvas tunnis keskendutakse arendavate mängude ja grupitöö käigus kolmele olümpiaväärtusele:  austusele, sõprusele ja eneseületusele. Koos avastame ka olümpiamängude mitmekülgseid traditsioone ja tänapäeva.
Spordihing
1.-9. klass | Olümpiamängude eri!

Spordihing

Kaasahaaravas programmis saavad õpilased tutvuda ja kogeda paraolümpiaväärtusi nagu julgus, otsustavus, inspiratsioon ja võrdsus. Lisaks tutvustame ka paraolümpia ajalugu ja paraspordis kasutatavaid spordivahendeid.
Aus mäng
1.  – 12. klass

Aus mäng

Millised kokkulepped ehk ausa mängu põhimõtted kehtivad spordis? Miks sportlasi on vaja kontrollida? Kuidas see protsess välja näeb? Milliste keelatud ja lubatud abivahenditega on sportlased proovinud oma sooritust veelgi paremaks muuta ja millised on olnud tulemused?
Ralliässad
4.-9. klass

Ralliässad

Põnevas programmis korraldame laheda võistlusmängu, mille raames saavad õpilased saada uusi teadmisi nii motospordi algusaegadest kui ka praegustest ralliässadest. Osalised saavad katsetada rallimaailma erinevaid rolle - sõitjatest mehhaanikute ja kaardilugejateni.
Kuldne Lurich
4. – 9. klass

Kuldne Lurich

Kas muuseumist võib endiselt leida peidetud varandusi? Kuidas sai spordilugu Eestis alguse? Seikluslik haridusprogramm keskaegsete müüride vahel, kus noored detektiivid saavad oma oskused proovile panna lugedes salakirja, leides juhtlõngu ja lahendades nuputamisülesandeid, et üles leida muuseumisse peidetud aare!
Sportlaskarjääri võlu ja valu
8.-12. klass 

Sportlaskarjääri võlu ja valu

Sportlaste kordaminekud pakuvad rõõmu paljudele, kuid milliste valikute ees seisavad sportlased kogu oma karjääri vältel ja kuidas on see nende elu mõjutanud. Ammutame inspiratsiooni paljude sportlaste elulugudest ja avaldame struktureeritud arutelu kaudu arvamust.
Olümpiamängude lugu
10.-12. klass | Olümpiamängude eri!

Olümpiamängude lugu

Põnevas arutlustunnis uurime koos, kuidas suhestuvad nüüdisaegsete olümpiamängud erinevate maailmas toimuvate ühiskondlikke protsesside ja probleemidega. Mööda ei hiilita ka olümpia ajalooliselt keerulistest suhetest nii rasside, religiooni kui poliitikaga.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordimuuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks