Haridusprogrammid

UUS! Loomapere spordipäev
Lasteaed-1. klass

UUS! Loomapere spordipäev

Liikuvas ja mängulises tunnis rändame külla loomaperele, kes valmistub pidama spordipäeva. Igaüks on mingis spordialas hea – tuleb vaid sobiv üles leida! Tunni juurde kuulub ka töötuba, kust iga laps saab kaasa vahva mängu.
UUS! Miniolümpia
Lasteaed-3. klass | Olümpiamängude eri!

UUS! Miniolümpia

Korraldame pisikesed olümpiamängud, kus iga osaleja saab riietada end ühe riigi esindajaks. Tõelistele olümpiamängudele kohaselt toimuvad nii avatseremoonia, võistlused kui ka autasustamistseremoonia, mille käigus riputatakse osalejateke kaela isetehtud olümpiamedalid!
Terves kehas terve vaim
1.-3. klass

Terves kehas terve vaim

Mis mahus tippsportlased treenivad, puhkavad ja mida söövad? Programmis räägime tervislikust eluviisist ning vaimse tasakaalu tähtsusest spordis. Lisaks paneme keha proovile sportlike tegevustega ja peame maha suhkruviktoriini.
UUS! Sporditund vanal ajal 
1.-6. klass

UUS! Sporditund vanal ajal 

Spordimuuseumis asuv võimla viib ajarännakule 19. sajandisse. Milline nägi sellel ajal välja õpilaste võimlemistund? Tule muuseumisse ja saad järgi proovida!
UUS! Matemaatika spordis 
1.-6. klass  

UUS! Matemaatika spordis 

Milliseid geomeetrilisi kujundeid võib leida spordis ja muuseumikeskkonnas? Huvitav, kumb on suurem, kas jalgpalliväljak või Spordimuuseum? Kasutame matemaatikat, et lahendada erinevaid eakohaseid loovaid ülesandeid. 
UUS! Meie kõigi mängud
4.-9. klass | Olümpiamängude eri!

UUS! Meie kõigi mängud

Liikuvas tunnis keskendutakse arendavate mängude ja grupitöö saatel kolmele olümpiaväärtusele:  austusele, sõprusele ja eneseületusele. Samuti avastame olümpiamängude mitmekülgseid traditsioone ning tänapäeva.
UUS! Spordihing
4.-9. klass | Olümpiamängude eri!

UUS! Spordihing

Kaasahaaravas programmis saavad õpilased kogeda paralümpiaväärtusi nagu julgus, otsustavus ja inspiratsioon. Lisaks tutvustame paralümpia ajalugu ning seal kasutatavaid spordivahendeid.
Aus mäng
1.-12. klass

Aus mäng

Millised ausa mängu põhimõtted kehtivad spordis? Miks sportlaseid on vaja kontrollida? Kuidas see protsess välja näeb? Milliste keelatud ning lubatud abivahenditega on sportlased proovinud oma sooritust veelgi paremaks muuta ja millised on olnud tulemused?
Ralliässad
4.-9. klass

Ralliässad

Põnevas programmis korraldame laheda võistlusmängu, mille raames koguvad õpilased uusi teadmisi nii motospordi algusaegadest kui sealsetest suurnimedest. Osalised saavad katsetada rallimaailma erinevaid rolle - sõitjatest mehhaanikute ja kaardilugejateni.
Kuldne Lurich
4.-9. klass

Kuldne Lurich

Seikluslik haridusprogramm keskaegsete müüride vahel, kus osalejad saavad lugeda salakirja, otsida juhtlõngu ja lahendada nuputamisülesandeid, et leida üles Spordimuuseumisse peidetud varandus!
UUS! Sportlaskarjääri võlu ja valu
8.-12. klass 

UUS! Sportlaskarjääri võlu ja valu

Sportlaste kordaminekud pakuvad rõõmu paljudele, kuid milliste valikute ees seisavad nad kogu karjääri vältel ja kuidas need mõjutavad edasisist elu? Nendest küsimustest lähtudes avame teemat kuulsate atleetide lugudest.
Olümpiamängude lugu
10.-12. klass | Olümpiamängude eri!

Olümpiamängude lugu

Sisukas arutlustunnis räägime, kuidas suhestuvad nüüdisaegsed olümpiamängud maailmas toimuvate ühiskondlikke protsesside ja probleemidega. Paratamatult ei pääse mööda ka suurvõistluse keerulisest ajaloost erinevate rasside, religioonide ning poliitiliste vaadete vahel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks