Haridusprogrammid

UUS! Avastame spordipärandit!
4.-9. klass

UUS! Avastame spordipärandit!

Miks ja kuidas esemed spordimuuseumisse tee leiavad ning mis tingimustel neid muuseumis hoiustatakse? Uurime järgi!
UUS! Ekstreemsport
1.-9. klass

UUS! Ekstreemsport

Tutvume erinevate ekstreemspordialadega, Eesti ekstreemsportlastega ning spordimuuseumile omaselt saavad kõik proovile panna oma võimeid turvalistes tingimustes.
Loomapere spordipäev
Lasteaed-1. klass

Loomapere spordipäev

Liikuvas ja mängulises tunnis rändame külla loomaperele, kes valmistub pidama spordipäeva. Igaüks on mingis spordialas hea – tuleb vaid sobiv üles leida! Tunni juurde kuulub ka töötuba, kust iga laps saab kaasa vahva mängu.
Miniolümpia
Lasteaed-3. klass | Olümpiamängude eri!

Miniolümpia

Korraldame pisikesed olümpiamängud, kus iga osaleja saab riietada end ühe riigi esindajaks. Tõelistele olümpiamängudele kohaselt toimuvad nii avatseremoonia, võistlused kui ka autasustamistseremoonia, mille käigus riputatakse osalejateke kaela isetehtud olümpiamedalid!
Terves kehas terve vaim
1.-3. klass

Terves kehas terve vaim

Mis mahus tippsportlased treenivad, puhkavad ja mida söövad? Programmis räägime tervislikust eluviisist ning vaimse tasakaalu tähtsusest spordis. Lisaks paneme keha proovile sportlike tegevustega ja peame maha suhkruviktoriini.
Sporditund vanal ajal 
1.-6. klass

Sporditund vanal ajal 

Spordimuuseumis asuv võimla viib ajarännakule 19. sajandisse. Milline nägi sellel ajal välja õpilaste võimlemistund? Tule muuseumisse ja saad järgi proovida!
Matemaatika spordis 
1.-6. klass  

Matemaatika spordis 

Milliseid geomeetrilisi kujundeid võib leida spordis ja muuseumikeskkonnas? Huvitav, kumb on suurem, kas jalgpalliväljak või Spordimuuseum? Kasutame matemaatikat, et lahendada erinevaid eakohaseid loovaid ülesandeid. 
Meie kõigi mängud
4.-9. klass | Olümpiamängude eri!

Meie kõigi mängud

Liikuvas tunnis keskendutakse arendavate mängude ja grupitöö saatel kolmele olümpiaväärtusele:  austusele, sõprusele ja eneseületusele. Samuti avastame olümpiamängude mitmekülgseid traditsioone ning tänapäeva.
Kuldne Lurich
4.-9. klass

Kuldne Lurich

Seikluslik haridusprogramm keskaegsete müüride vahel, kus osalejad saavad lugeda salakirja, otsida juhtlõngu ja lahendada nuputamisülesandeid, et leida üles Spordimuuseumisse peidetud varandus!
Sportlaskarjääri võlu ja valu
8.-12. klass 

Sportlaskarjääri võlu ja valu

Sportlaste kordaminekud pakuvad rõõmu paljudele, kuid milliste valikute ees seisavad nad kogu karjääri vältel ja kuidas need mõjutavad edasisist elu? Nendest küsimustest lähtudes avame teemat kuulsate atleetide lugudest.
Olümpiamängude lugu
10.-12. klass | Olümpiamängude eri!

Olümpiamängude lugu

Sisukas arutlustunnis räägime, kuidas suhestuvad nüüdisaegsed olümpiamängud maailmas toimuvate ühiskondlikke protsesside ja probleemidega. Paratamatult ei pääse mööda ka suurvõistluse keerulisest ajaloost erinevate rasside, religioonide ning poliitiliste vaadete vahel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2022 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 153 894 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks