Kuldne Lurich

4.-9. klass

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi heal sõbral, kirjanik Mika Keränenil, ilmus 2014. aastal lõpul seiklustest tulvil raamat “Kuldne Lurich”, mille peategelasteks olid noored Supilinna detektiivid, kes otsisid Spordimuuseumis kaduma läinud kuldset Georg Lurichi kuju. Kas muuseumist võib endiselt leida peidetud varandusi? Kas suudate leida tee salapärase laekani ja selle ka avada?   

Spordimuuseum ootab seiklushimulisi klasse külla keskaegsete müüride vahele, et noored detektiivid saaksid oma oskused proovile panna, lugedes salakirja, lahendades nuputamisülesandeid ning otsides peidupaikadest üha uusi juhtnööre, et õigelt teelt mitte eksida. Lisaks otsimis- ja leidmisrõõmule saab iga osaleja aimu sellest, mille poolest oli jõumees Lurich tegelikult üle maailma tuntud, kuidas sai alguse spordilugu Eestis ja milline nägi sel ajal välja atleedi argipäev. 

Pärast programmi lõppu saavad õpilased enda energiat kulutada muuseumi interaktiivsetel atraktsioonidel, mida möödaniku sportlased poleks eluilmaski ette osanud kujutada.

Programmi põhiosa kestus: 1 tund

Tellimine SIIT, telefonilt 5333 8188 või haridus@spordimuuseum.ee


Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.

Hind: praad/supp ja magustoit kokku 5 eurot inimene.

  • Sööjate lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust
  • Palume kogu grupil (v.a juhul, kui lapsel on mingi koostisosa suhtes talumatus/allergia) valida sama söök
Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks