Olümpiamängude lugu

10.-12. klass | Olümpiamängude eri!
Olümpiamängud on kahtlemata üks suurimaid ja vaadatumaid üritusi maailmas, seetõttu omab antiiksest Kreekast alguse saanud traditsioon suursugust mõju tervele ühiskonnale. Siinses haridusprogrammis võtamegi olümpia taustal arutlusele maailmas toimuvad ühiskondlikud protsessid ja probleemid.

Kas olümpiaväärtuseid austavate spordipidustuste juures saab vaadelda erinevaid religioonidest, rassidest ning poliitikast lähtuvaid jõujooni? Milliseid rahvusvahelisi pingeid on nüüdisaegsed olümpiamängud 125-aastase ajaloo juures kogenud? Kuidas kasutavad spordivälised jõud olümpiamänge, et saavutada isiklikke eesmärke? Nendele ja paljudele teistele küsimustele püüame vastuseid leida läbi värvika olümpialoo analüüsimise. 

Pärast põhiosa lõppu saavad noored iseseisvalt tutvuda ülejäänud muuseumiga, kus on ootamas interaktiivsed ja põnevad näitused!

Programmi põhiosa kestus: 1 tund

Tellimine SIIT, telefonilt 5351 5699 või haridus@spordimuuseum.ee


Lõuna spordimuuseumis!

Pärast külastust on võimalik gruppidel ettetellimisega muuseumis lõunat süüa.

Hind: tervislik wrap ja magustoit kokku 7 eurot inimene.

  • Lõunasöögi soovi palume ette teatada vähemalt 1 nädal enne külastust
  • Sööjate lõpparvu palume kinnitada kõige hiljem 2 päeva enne külastust
Lõunapakkumise menüüga saab tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks