[LÕPPENUD] Ajakajaline näitus "Maskid ette!"

Kui arvestada praegust tervislikku olukorda maailmas, siis oli Spordimuuseumi teaduritel ning kuraatoritel patt jätta antud teema käsitlemata. Ometi ei ole ajutise näituse eesmärgiks kajastada koroonaviirusega kaasnenud maskihullust, vaid hoopiski konkreetseid näokatteid, mis kaitsevad sportlaseid nende igapäevatöös.

Taolisi alasid, kus üheks oluliseks elemendiks on mask, kogunes ligi kolmkümmend tükki. Koostöös erinevate atleetidega suudeti kokku koguda umbkaudu 50 eksponaati, kusjuures lisaks tavapärastele ja üldtuntud esemetele lisandusid ka eksootilisemad väljapanekud. Nõnda võibki jäähoki kaitsevisiiride ning rallikiivrite kõrval kohata muuhulgas kendo harrastaja täisvarustust või Enn Kaarmale kuulunud hävituslennuki raudkübarat.

Väärikatest sportlastest andsid personaalse panuse näiteks Erika Kirpu, Robert Rooba, Argo Servet ja paljud teised.

Ekspositsiooni „Maskid ette!“ saab külastada kuni 30. maini.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks