Eestlased Pariisis 1924

Prantsusmaa pealinn on võõrustanud olümpiamänge tänaseks kaks korda - 1900. ja 1924. aastal ning kolmandat korda jõuavad olümpiamängud Pariisi 2024. aasta suvel. Just 100 aasta tagused mängud 1924. aastal kujunesid Eestile märgiliseks, sest esmakordselt olime maailma suurimal spordipeol esindatud oma rahvusliku olümpiakomitee EOK egiidi all. Eesti delegatsioon oli tänu jalgpallimeeskonna osavõtule tavatult suur - Pariisi sõitis 43 sportlast ja tagasi tuldi koguni 6 olümpiamedaliga!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uuel näitusel „Eestlased Pariisis 1924" saab ülevaate viimati toimunud Pariisi mängudest, seal osalenud eestlastest ja nende lugudest ning vaatame, kuidas läks olümpial Eesti jalgpallikoondisel. Jalgpalli saab inimlauajalgpalli näol näitusel ka ise järele proovida!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks