[LÕPPENUD] Eriväljapanek RIO olümpiamängudest

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi (Rüütli 15, Tartu) püsiekspositsiooni ruumides avati 14. septembril eriväljapanek „RIO 2016“, mis annab ülevaate eestlaste jaoks väga edukatest Rio olümpiamängudest ning toob huvilisteni põneva valiku olümpiaesemeid.

On sümboolne, et üleriigilisel spordinädalal avatud esinduslikule väljapanekule on oma panuse andnud aga ka laiem ringkond neist, kellele on Eesti spordi käekäik kallis. Näitusele on jõudnud esemeid tippsportlaste, treenerite ja Eesti Olümpiakomitee varasalvest, oma panuse väljapaneku rikastamisse on andnud ka ajakirjanikud ning mängudel käinud fännid ja vabatahtlikud. Lisaks sõudesangarite pronksist medalisaagile saab näitusel uudistada ka Heiki Nabi ja Mart Seimi võistlusvarustust, Rasmus Mägi olümpiadiplomit ning palju muud põnevat eesotsas Rio olümpiatõrviku ja ametliku maskotiga.
 
„Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum toob Eesti inimeste ette päris Rio olümpia ja pakub võimalust sellest kõigest erilisest ka isiklikult osa saada. Näitus taasloob Rio OM õhustiku omas eheduses ja värvides.“
- Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Sukles

Eriväljapanek elab aktiivset elu, sest näitusel olevad eksponaadid vahetuvad näituse jooksul korduvalt.

Ootame kõiki huvilisi külla!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks