[LÕPPENUD] Fotonäitus „Käigud rajal“

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrisaalis on avatud fotonäitus „Käigud rajal“, mis kajastab möödunud aasta Soudal Eesti CX karikasarja viiel etapil tehtud fotosid. Näituse autor on Lõuna-Aafrika päritolu fotograaf ja endine profirattur Adam Illingworth.

Fotonäitus „Käigud rajal“ tutvustab cyclocross’i ehk ekstreemse rattakrossi ilu ja valu. 2017. aasta Soudal Eesti CX karikasari kätkes endas seitset etappi üle Eesti, näitusel saab näha pilte viiest etapist ­­­– Elva, Audru, Suure - Jaani, Narva ja Pirita.  Hoidmaks head cyclocross’i traditsiooni, toimuvad võistlused tavaliselt sügiskuudel, mis annab maastikule erinevaid tingimusi nagu muda, lumi ja liiv. Lisaks nendele on rajale loodud ka teisi takistusi, et sõitjate väljakutse oleks veelgi suurem. Illingworth proovibki fotode kaudu vaatajale edasi anda radade erinevust ja unikaalsust.

Lisaks näituse piltidele on külastajatele välja toodud tänapäevane tipptasemel varustusega cyclocrossi võistlusratas ja rattaässa Rein Taaramäe esimene treening- ja võistlusratas Start-Šosse, mis kuulus tema käsutusse 1990. aastate lõpul Vändra rattaklubis Viko.

Näitus on huvilistele avatud märtsikuuni.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks