[LÕPPENUD] Jalpalliteemaline näitus "Eesti Euroopa parimate vastu"

Tänavuse jalgpalli Euroopa meistrivõistluste avapäeval, 11. juunil avasime uksed ka uhiuuele jalgpalliteemalisele näitusele, mis keskendub Eesti vastasseisudele tänavusel EM-il osalejatega. 

Koostöös mitmete kollektsionääride ning Eesti Jalgpalli Liidu esindajatega on näitusele hangitud 24 väärika minevikuga mängusärki, mis kuuluvad EM-il osalevatele meeskondadele. Neist tähelepanuväärseimad on kindlasti Itaalia legendi Paolo Maldini, Tšehhi ründestaari Jan Kolleri, Slovakkia kapteni Marek Hamšiku ning hollandlaste sangari Marc Overmarsi ülariided. Väljapaneku seast leiab ka kehakatteid, millele on tiimiliikmed andnud enda autogrammi (näiteks Belgia). Keldrikorrusel asuvas näituseruumis on vaatamiseks kümned fännisallid, matšikavad ja rinnamärgid.

Eriliseks teeb näituse nüanss, et innuka maavõistluste pidajana tuntud Eesti koondis on aastate jooksul kohtunud kõikide tiimidega, kes tänavusel Vana Maailma tšempionaadil esikoha nimel võitlesid. Niiviisi on iga rahvusesinduse esemete juures presenteeritud vaatajatele ka lühike taustainfo vastasseisude minevikust ning tulemustest.

Särkide väljapanek on avatud kuni septembri lõpuni. Keldrikorrusel asuvas näituseruumis jäävad fännisallid, matšikavad ja rinnamärgid külastajatele vaatamiseks.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks