Jalpalliteemaline näitus "Eesti Euroopa parimate vastu"

Tänavuse jalgpalli Euroopa meistrivõistluste avapäeval, 11. juunil avasime uksed ka uhiuuele jalgpalliteemalisele näitusele, mis keskendub Eesti vastasseisudele tänavusel EM-il osalejatega. 

Koostöös mitmete kollektsionääride ning Eesti Jalgpalli Liidu esindajatega on näitusele hangitud 24 väärika minevikuga mängusärki, mis kuuluvad EM-il osalevatele meeskondadele. Neist tähelepanuväärseimad on kindlasti Itaalia legendi Paolo Maldini, Tšehhi ründestaari Jan Kolleri, Slovakkia kapteni Marek Hamšiku ning hollandlaste sangari Marc Overmarsi ülariided. Väljapaneku seast leiab ka kehakatteid, millele on tiimiliikmed andnud enda autogrammi (näiteks Belgia). Keldrikorrusel asuvas näituseruumis on vaatamiseks kümned fännisallid, matšikavad ja rinnamärgid.

Eriliseks teeb näituse nüanss, et innuka maavõistluste pidajana tuntud Eesti koondis on aastate jooksul kohtunud kõikide tiimidega, kes hakkavad tänavusel Vana Maailma tšempionaadil esikoha nimel võitlema. Niiviisi on iga rahvusesinduse esemete juures presenteeritud vaatajatele ka lühike taustainfo vastasseisude minevikust ning tulemustest.

Näitus on avatud kuni septembri lõpuni.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks