Kogunäitus „Spordi suurKUJUD"

Spordi suurKUJUDe väljapaneku peamiseks ajendiks on soov näidata väikest osa spordimuuseumi skulptuurikogust, mis igapäevaselt on külastajate eest hoidlas varjul ja vajab aeg-ajalt hädasti väikest tuulutust ning ajutist tähesära. Kui teie hulgas on ehk neid, kelle huulile kerkib küsimus: „Kas spordimuuseumis on skulptuure?“, siis jah! – meie väiksemate kogude hulka kuuluv kunstikogu kätkeb endas maale, skulptuure, pisiplastikat ja muid kujutava kunsti vorme.

Näitusele on valitud kümne tuntud sportlase portreed, seejuures materjalidest on esindatud nii kips, pronks, graniit kui ka šamott ning tehnikatest mitmed valmistamisviisid alates pronksivalust ja patineerimisest, lõpetades raiumise ja tulekindla keraamilise massi ja kipsi vormimiseni.

Näha saab Ants Antsoni pronksist portreed (Aleksander Kaasik), Joann Lõssovi (August Vomm), Kristjan Palusalu (Vambola Mets), Aavo Pikkuusi (Aime Jürjo) ja mitmeid teisi skulptuure.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks