[LÕPPENUD] Aastanäitus "Kuningas Jalgpall. Eesti jalgpalli lugu"

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis avati 7. juunil suurejooneline jalgpallinäitus, andmaks ülevaadet Eesti jalgpalli enam kui 100 aastasest ajaloost. 

Näitus annab olustikulise ülevaate Eesti jalgpalli algusest ja suurest populaarsusest enne II maailmasõda, ajutisest hääbumisest Nõukogude ajal ning tänapäevasest taassünnist. Seejuures saab näha nii haruldasi videokaadreid kui ka hulgaliselt seniavaldamata jalgpallifotosid.
 
Esmakordselt Eestis on ühtekokku koondatud Eesti meistrikarikad läbi terve sajandi. Välja on pandud välisriikides võidetud meistrimedaleid, meie tippjalgpallurite varustust, ainulaadseid eksponaate Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogudest ning meeneid Eesti Jalgpalli Liidu varalaekast. Jalgpallisärkide ja autasude vahendusel saab näitusel kohtuda ka mitmetega, kelle nimed tutvustamist ei vaja: Evald Tipner, Mart Poom, Raio Piiroja, Konstantin Vassiljev, Ragnar Klavan, Andres Oper jne. Erilise rariteedina on näitusel koha leidnud Mart Poomi Meistrite Liiga hõbemedal.

Aastanäitus suleti veebruaris 2017. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks