[LÕPPENUD] Ajutine väljapanek "Mürisevad soolod krossilt ja trassilt"

Näitusel saab teiste seas näha legendaarsele Eesti naissportlasele Luule Tullile kuulunud ja talle mitmeid NSV Liidu meistritiitleid toonud ringrajamootorratast, mida täiendab tema võistlusriietus, aga ka näiteks Dakari kõrberallil osalenud eestlase Andres Rätsepa võimsat sõiduvahendit. Tiitleid ja suuri võite toonud tsikleid on näitusel mitmeid teisigi. Väljapaneku kirsiks tordil on esimene Eestis spetsiaalselt võidusõiduks ehitatud võidusõidumootorratas aastast 1938. Masin on aastatel 2007-2009 täielikult restaureeritud ja annab edasi eriti võimsat maailmasõdade vahelise mootorispordi hõngu. Samuti on fotoseina taustal võimalik teha pilti Ural M-75 seljas. Ringrajamootorratas kuulus Eesti tippsõitjale, Nõukogude Liidu meistriks tulnud Ants Prometile. Põnevat avastamist jagub rohkesti. Spordihuvilised saavad väljapanekuga võimaluse võrrelda 1930. aastate mürinatekitajat tänapäevasega, ringrajaratast krossirattaga, söerajasõitjate võistlusvahendit mitmepäevasõitjate omaga. Väljapanek on sündinud Eesti Spordi- ja Olümpiamuusemi ja Eesti Mootorispordi muuseumi koostöös.

Ajutine väljapanek suleti 08.02.2017. 


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks