Olümpiavärav nr 8 (Tallinna lennujaamas)

Olümpiavärava näol on tegemist Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 60. sünnipäevaks ning Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevaka loodud interaktiivse spordi- ja olümpiateemalise näitusega tematiseeritud lennuvärava näol Tallinna Lennujaamas. Olümpiavärav, mis asub lennuväravas nr 8, käsitleb Eesti ja eestlaste osalust olümpial aegade jooksul kui ka 2024. aasta Pariisi olümpiamängude ootuses. 

Olümpiavärava eesmärk on eelkõige populariseerida sporti ja olümpialiikumist ning tuua Eesti spordi- ja olümpialugu võimalikult paljude inimesteni. Tematiseeritud ala pakub lennu ootamisel nii hariduslikke elemente kui käed-külge tegevusi igas vanuses reisijale nii eesti kui inglise keeles. 

Kesksel kohal on rariteedid, mille hulgast leiab näiteks nii Ants Antsoni ja Saskia Alusalu uisud, Tokyo olümpiakulla toonud vehklemismaski kui ka mitmesuguseid muid spordivahendeid Eesti kunagistelt ja praegustelt sporditippudelt. Huvilistel on võimalik tutvuda Eesti spordiloo olulisemate lugude, üleüldiselt olümpiamängude ajaloo ja nende toimumiskohtadega ning visata pilk peale nii meie olümpiavõitjatele kui Team Estonia praegustele esinumbritele. Mängulistest tegevustest saab iga-aastase liikumisaasta kohaselt ka liigutada, võttes mõõtu koostöös olümpiavõitja Gerd Kanteriga loodud sportlikus väljakutses reaktsiooniseinal. Spordimuuseumi Tartus asuva püsinäituse toob virtuaaltuuri abil kohale tõkkejooksja, Eesti rekordiomanik ja olümpiasportlane Rasmus Mägi, kes ilmestab näitust hulgaliste audiolugudega.

Kes Tallinna lennujaamast reisimas, visake pilk peale olümpiateemalisele lennuväravale nr 8!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks