[LÕPPENUD] Väljapanek "Paul Keres läbi objektiivi"

2016. aasta jaanuaris möödus 100 aastat maailma male suurkuju ning Eesti XX sajandi sportlaseks valitud suurmeister Paul Kerese sünnist. Aastakümnete jooksul korduvalt malemaailmameistritiitlile väga lähedale jõudnud, kuid sellest ikka ilma jäänud malelegend on end malelukku põlistanudki kui «igavene teine». Tunnustades meie rahvusliku suurkuju püüdlusi malelaual ja selle kõrval nimetas Rahvusvaheline Maleföderatsioon (FIDE) käesoleva aasta rahvusvaheliseks Paul Kerese aastaks.

Eesti Spordimuuseumi keldrisaalis on eksponeeritud valik fotosid Paul Kerese 100. sünniaastapäevale pühendatud näituselt “Meie ESIMENE”. Aasta alguses Tallinna Portreegaleriis avatud ja Rene Kirspuu koostatud fotonäitus annab hea ülevaate Paul Kerese elust, loomingust ja malekarjäärist. Suur osa fotodest – millest mitmed on avalikkusele üsna vähe tuntud, ning lisaks sellele välja pandud vanad malendid -  on pärit Eesti Spordimuuseumi kogudest.

Näitusel on võimalik mängida malet ja lahendada Paul Kerese koostatud maleülesandeid. Lisaks keldrisaalis eksponeeritud esemetele ja fotomaterjalile saab Paul Kerese auhindu ja medaleid näha ka Eesti Spordimuuseumi püsiekspositsioonis II korrusel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks