[LÕPPENUD] PyeongChang 2018

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on avatud PyeongChangi taliolümpianäitus, kus saab näha värskelt olümpiamängudelt saabunud põnevaid esemeid alates olümpiatõrvikust ja lõpetades meie parima tulemuse, 4. koha teeninud Saskia Alusalu varustusega.

Näitusel saab iga soovija proovida Adaverest kohale toodud uisutajate treenimiseks kasutatavat libelauda. Samal laual on uisusammu treeninud nii Saskia Alusalu kui Marten Liiv. Vaatamiseks on ka Saskia Alusalu enda disainitud Eesti koondise võistluskombe ja Gangneumi jääareenilt ära toodud rajatähis. Maailma mastaabis on näituse üheks suurimaks rariteediks meest jäähokifinaali litter koos finaalis osalenud Saksamaa ja Venemaa olümpiasportlaste kaptenite autogrammidega. Kokku on kogutud esemed kajastamaks PyeongChangis osalenud eestlaste tegemisi erinevates rollides – sportlasena, treenerina, vabatahtlikuna, meediaesindajana, olümpiadelegatsiooni liikmena ja pealtvaatajana.

Tule ja vaata oma silmaga!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks