[LÕPPENUD] Eriväljapanek „Vaderi varandus"

Vader on profijalgrattur Rein Taaramäe hüüdnimi. Varandus pole aga tavakohane küütlev väärismetallist auhinnakollektsioon, vaid ainulaadne kogum asjadest, mis ühel või teisel moel on seotud Vaderi spordikarjääri tipphetkedega. On meeldiv, et väärtkraam mäluasutuse varasalve jõudis, sest sageli on sedasorti asjade saatuseks ühel või teisel moel ära kaduda. Veelgi suurem rõõm on siinkohal kogu sülemit näituse vormis vahendada.

Valitud asjad jõudsid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse Rein Taaramäe omapoolsel algatusel ning see sündmusteahel sai alguse 16. augustil 2021. aastal, kui meie rattaproff võitis Hispaania velotuuril etapi ja tõusis üldliidriks. Paljude õnnitlejate hulgas oli ka spordimuuseum ning rattaässa vastus otse sündmuste epitsentrist oli kärme, ootamatu ja rõõmustav: ” 1sark teile! Tanud”. Selline teade tegi südame soojaks. Aga sel hetkel ei osanud me veel arvatagi, et mõni aeg hiljem järgneb veelgi erilisem ja avatum pakkumine. Valitud noppeid sellest:


Kas oleksite huvitatud rohkemast kui Vuelta liidri särgist? Nimelt olen väga paljud esemed (karikad, särgid, road bookid, kohalikud lehed, katki kukutud särgid ja muu) alles hoidnud, aga ma pole see inimene, kes oma kodu või saunaseina nende mälestustega ehtida tahaks. Mõtlesin, et paneks huvitavama kraami kokku ja tooks teile.

Tour de France’ valged särgid (sõitsin mõned päevad nendes 2011-12). Suurtuuride etapivõite on kolm, kaks Hispaaniast ja üks Itaaliast – nendest päevadest on alles särgid originaalnumbritega ja selle/nende päevade laheda nodiga. Kui midagi lahedat veel leian võin kasti kokku panna ja teile tuua.


Spordimuuseum muidugi oli kastitäiest nodist huvitatud. Rein Taaramäe, kes oli selleks hetkeks sõitnud 15 suurtuuri, oli ise ka kõige õigem mees valikut tegema. Kui rattasportlasena kogemust juba veerand sajandi jagu ning käsil 15. profihooaeg, oli otsimist ja otsustamist muidugi omajagu.

See, mis sõelale jäi, on teie uudistada. Eredamana tõusevad esile asjad, millel oma lugu pajatada ning saavutused, mille sündmuspaigaks on mõni kolmest rattamaailma suurtuurist – Tour de France, Giro d’Italia või La Vuelta.

NB! Näitust on võimalik külastada veel kuni 09.10.2022.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks