Esita kandidaat Eesti Spordi Kuulsuste Halli

Alanud on rahvahääletus uute isikute lisamiseks Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis asuvasse Eesti Spordi Kuulsuste Halli, mis austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ning taustajõude. 

2020. aastal valis komisjon Eesti Spordi Kuulsuste Halli avaliikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast, kuhu eelmisel ehk 2022. aastal lisandusid rahva kaasabil neli Eesti spordile suure panuse andnud ning suurt mõju avaldanud inimest – Jaan Kirsipuu, Arnold Luhaäär, Maret-Mai Otsa-Višnjova ja Aleksander Tšikin. Tänasest saavad taaskord kõik huvilised esitada kandidaate kahes kategoorias: sportlasi, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt 5 aastat, ja spordi mõjutajaid (treener, spordiajakirjanik või –ametnik vm), kes on vähemalt 50-aastased.

„Usun, et Eesti spordifännidel on eeskujuks väga erinevaid sporditegelasi, kes aegade jooksul on Eesti spordiajalugu rikastatud väga paljude silmapaistvate ning eriilmeliste tulemuste ja tegudega," kirjeldab spordimuuseumi juhatuse liige Siim Randoja. „Nüüd on aeg oma sõna sekka öelda ja kaasa rääkida nende valimisel Eesti Spordi Kuulsuste Halli!" lisab ta ning kutsub kõiki üles oma eelistustest teada andma.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ootab kandidaate kuulsuste halli lisamiseks kuni 29. septembrini. Esita oma kandidaat siinsamas lehe allosas! Esitatud kandidaatidest teeb lõpliku valiku komisjon, kuhu kuuluvad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordiajakirjanike Seltsi esindajad.

Tutvu enne kandidaadi esitamist lähemalt ka kuulsuste halli statuudi ja praeguste liikmetega!


Esita oma kandidaat allolevas vormis:
Email again:

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks