Minu sport ja tervis: sport 50 aasta pärast

10.05.2020

Esseekonkursil 1.-3. klassi arvestuses tunnustuse saanud kirjatöö

Tänapäeval on spordialad õues ja samuti siseruumides, kus saab ka tegeleda paljude erinevate spordialadega näiteks sulgpalliga, ujumisega jne. 50.a pärast on võib olla inimesed laisemaks muutunud, sest ei viitsi õue minna ega spordisaali. Nad mängivad hoopis arvutis, telekas või hoopiski mängukonsoolis. Näiteks korvpalli või jalgpalli.

Ma arvan, et 50 aasta pärast on inimeste jaoks välja mõeldud mugavamad riided ja jalanõud, millega sporti teha. Jalanõud on kerged kui udusuled ja jalas ei ole neid tundagi, samas on jalanõu sees kell mis mõõdab sporditegija samme ja aega. Need andmed lähevad otse telefoni või arvutisse või hoopiski mingisugune uus tehniline asi. Samuti ei saaks sportlane teha sohki, kui ta midagi valesti teeb, sest jalanõud või riiete sees olevad andurid annaksid sellest märku. Kindlasti on välja mõeldud ka uued spordialad. Näiteks on leiutatud jalanõud, millega saab lennata ja inimesed mängivad korvpalli lennates. Või siis lendpallimäng, kus pall lennates tiirleb õhus hästi kiiresti ja tugevalt ning inimesed peavad selle palli mingisugusest avast läbi ajama või siis ühte kindlasse „pessa“ panema.

Kindlasti on rohkem leiutatud spordialasid, mis nõuavad täpsust. Mingisuguse eseme panema eemalt ühte kindlasse kohta.

 50.a pärast on ka kindlasti veel väga palju uusi spordivahendid tehtud uute spordialade jaoks. Minu lemmik spordialad on iluvõimlemine ja sulgpall. Tulevikus on need alad kindlasti arenenud ja iluvõimlemises on tulnud väga uhked ning ohtlikud trikid. Sulgpalli mängitakse ilmselt tulevikus õhus ja inimesed löövad hõljuvat sulgpalli hoopis võrgu alt läbi ja peavad takistama pallil teatud kõrgusele jõudmast.


Johanna Maidlas, Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi 2.a klassi õpilane

Juhendaja: Marko Maidlas

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks