Siia rubriiki kogunevad uudisartiklid ja telesaated, kus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on ühel või teisel kujul esindatud.


Tartu Postimees

28.09.2021

Tartu Postimees käis muuseumis jäädvustamas Tokyo olümpiamängudelt saabunud eestlaste võistlusvarustust. Artikli tarbeks pildistati nii esemeid, mis kõigile külastajatele nähtavad, kui ka neid eksklusiivseid esemeid, mis on hoiul muuseumi tagatubades.

Loe artiklit siit!


ERR

28.09.2021

Eesti Rahvuringhääling vahendas uudist Tokyo 2020 spordivarustuse väljapanekust ja fotonäitusest "Tokyo 2020 pildis". 

Loe artiklit siit!


Tartu Postimees

26.08.2021

Kohalik spordiajakirjanik Lenel Karu võttis artiklis fookusesse nii esimest korda toimunud SOFFi kui spordifilmid üldiselt. 

Loe artiklit siit!


Suvesaade "Elamusi täis Eesti"

07.08.2021

Armastatud telenägu Jaanus Koort sattus suvistel eksirännakutel heade mõtete linna ning loomulikult otsustas ta väisata ka spordimuuseumit, et proovida seal natuke atraktsioone ja kogeda üldist miljööd.

Vaata saate kordust siit!


Postimees

24.08.2021

Esimese Tartu spordifilmide festivali ehk SOFFi lähenedes tegi kultuuriajakirjanik Hendrik Alla ürituse peakorraldaja Kristo Kaskpeitiga intervjuu, mille põhjal vormus mõnus lugemine. 

Loe artiklit siit!


Eesti Päevaleht

15.06.2021

Spordimuuseumi turundusspetsialist Karl-Johannes Kõiv kirjutas Eesti ühte loetumasse veebilehte arvamusartikli sellest, kuidas muuseumid koroonaajal toime tulid ning millised on edasised käigud normaalse elu naasemise foonil.

Loe artiklit siit!


Telesaade "Õhtu!"

24.05.2021

Ülipopulaarne meelelahutussaade "Õhtu!" kutsus meid külla ja lasi saatejuht Robert Roolile, endistele olümpiasportlastele Ago Markvardtile ning Allar Levandile organiseerida lõbusa kolmevõistluse. Kuidas neil läks? Seda saad vaadata allpoolse lingi kaudu. 

Vaata saadet siit! (nähtav alates 30:11)

Postimees Sport

29.03.2021

Alates 2021. aasta märtsikuu viimasest esmaspäevast hakkab Postimees avaldama koostöös Spordimuuseumiga Kuulsuste Halli väärikate liikmete sisukaid tutvustusi. Poolesaja sportlase karjäärid, saavutused ja elulood on kirja pannud meie teadur Kalle Voolaid.

Loe artikleid siit!Sirp

19.03.2021

Spordimuuseumi teadur Kalle Voolaid kirjutas pikas ning huvitavas artiklis spordimaskide ajaloost. Peamiselt olid fookuses Eesti maadlejad eelmise sajandi esimeses pooles, kuid juttu tuli ka teistest aladest.

Loe artiklit siit!


Õpetajate Leht

19.02.2021

Muuseumi turundusspetsialist Karl-Johannes Kõiv tutvustas Õpetajate Lehe veergudel 2021. aasta haridusprogramme, mis on pärast Spordimuuseumi taasavamist hulgalisel määral mitmekesistunud.

Loe artiklit siit! (artikli leiab leheküljelt 15)


„Aktuaalne kaamera“

05.02.2021

Reedeõhtuse „Aktuaalse kaamera“ kultuurirubriigi üks saatelõik oli pühendatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uuele näitusele „Maskid ette!“.

Vaata uudislõiku siit! (nähtav alates 25:33)„Ringvaade“

05.02.2021

Spordimuuseumi lugupeetud teadurid ja kuraatorid Kalle Voolaid ja Rait Männik käisid „Ringvaate“ stuudios saatejuht Marko Reikopile tutvustamas „Maskid ette!“ ekspositsiooni ning võtsid endaga kaasa ka kümme erilist ning pilkupüüdvat näokatet.

Vaata uudislõiku siit! (nähtav alates 44:40)Tartu Postimees

05.02.2021

Ajakirjanik Janno Zõbin väisas koos fotograafiga „Maskid ette!“ näitust ja kirjutas külaskäigust nii veebi kui paberlehte uudisloo.

Loe uudislugu siit!

 

„Terevisioon“

23.10.2020 (nähtav terve saate vältel)

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uue püsinäituse avamise päeval läks saade "Terevisioon" eetrisse Spordimuuseumi verivärskest ekspositsioonist! Tutvustati renoveerimise järgset miljööd, näitusel olevaid teemasid-eksponaate ning intervjueeriti spordiga tihedalt seotud eestlaseid.

Vaata tervet saadet siit!


"Terevisioon"

30.09.2019 

Spordimuuseumi arendusspetsialist Urmet Paloveer luges „Terevisiooni“ eetris ajalehti ning tõi esile suurimaid spordisündmuseid, mis tol ajahetkel aktuaalsed olid.

Vaata saatelõiku siit!

 


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks