Aasta spordiraamat räägib korvpallimeeskonna loo

03.05.2017

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Eesti Olümpiaakadeemia koostöös välja antava Georg Hackenschmidti nimelise aasta spordiraamatu auhinna võitjaks kuulutati Märt Roosna raamat "Terava keelega. Avo Keele ja Eesti võrkpallimeeskonna lugu".

Auhinna saaja valiti kõigi eestikeelsete spordiraamatute hulgast, mis ilmusid Eestis esmakordselt 2017. aasta jooksul. Auhinna suurus oli 1000 € ja sellega kaasnes ka traditsiooniline auhinnakuju, mille autor on skulptor Jass Kaselaan.

Tartu Rock! Ühe korvpallimeeskonna lugu“.

Spordimuuseumi projektijuhi ja raamatuauhinda välja andva žürii liikme Kalle Voolaiu sõnul on selleaastane võiduraamat märgilise tähtsusega mitmes mõttes. „Esiteks on esmakordselt ajaloos üks autor Hackenschmidti kuju võitnud kahel korral," selgitas ta. Teine huvitav asjaolu on aga raamatu uudne lähenemine- Voolaiu sõnul pole varasemalt kuigi palju mõnest konkreetsest meeskonnast räägitud. "Tartu Rocki lugu igal juhul vääris kirja panemist," arvas spordiajaloolane. 

Žürii oli Kalle Voolaiu sõnul sel aastal eriti raskes olukorras. "Oli väga ühtlane tase, žüriil oli päris kõva kemplemine, sest neli raamatut viiest olid väga tõsise kaalumise all ja oleksid kõik võitu väärt olnud, paraku pidime valiku tegema," ütles Voolaid. "Peamiseks kriteeriumiks sai lõpuks see, kuidas raamat sobitus konkursi statuudiga, ja korvpallimeeskonna loost kõnelev teos oli meie hinnangul see kõige õigem."

Eelmisel aastal võitis raamatuauhinna Mait Riisman autobiograafilise raamatuga "Veepallur". 


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks