Aasta turundustegu 2022 on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi aktsioon „Üle piiri!”

30.09.2022

29. septembril toimus Narvas Eesti turismiaastat kokku võttev konverents „Hoovõtt", kus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pärjati aasta turundusteo auhinnaga. Aktsioon „Üle piiri” oli osa spordimuuseumi suvisest Läti-suunalisest turunduskampaaniast ja toimus juuli lõpus korraga nii Valgas kui Valkas, kus mitmed tuntud Eesti ja Läti ekstreemsportlased sooritasid hüppe üle sealse piiripunkti.  

26. juulil aset leidnud hüppeid sooritasid spetsiaalselt aktsiooni tarbeks ehitatud rambil näiteks Läti RedBulli kogukonda kuuluv ekstreemspordistaar ja rulataja Madars Apse ning üks Eesti esirulatajaid Romario Siimer. Ürituse eesmärk oli pöörata tähelepanu tänapäeval jõudsalt arenevale spordialaliigile – ekstreemspordile – mis on viimastel kümnenditel vallutanud palju südameid, tänavaid, olümpia kui ka sellest aastast spordimuuseumi elamusnäitusega „X-FAKTOR“.   

Aktsioon, mille toimumisele aitasid kaasa loovagentuur Not Perfect ja RedBull Estonia, levis lõpuks lisaks Eesti ning Läti meediakanalitele ka üle kogu Euroopa. „Rõõm on tõdeda, et kampaania slogan „Üle piiri!” jõudis lõpuks kaugemale kui selle eesmärk esiti Eesti-Läti piiri ületamisega oli. Näiteks haaras aktsioonist valminud videost kinni Euroopa Komisjon, kes seda oma sotsiaalmeediakanalites jagades muuhulgas kirjeldas mugavust, mida pakub Schengeni alas riigipiiride ületamine,” märkis spordimuuseumi projektijuht Sandra Kaldasaun.  

Aktsioon on tänaseks jõudnud üle poole miljoni silmapaarini ning tõi kokkuvõttes Eestisse suure hulga Läti turiste, kes lisaks spordimuuseumile leidsid tee ka paljudesse teistesse naabruskonna turismisihtkohtadesse.  

 

Vaata aktsiooni kokkuvõtvat videot SIIT!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks