Tagasivaate neljapäev: Olümpiamedalid – miks just sellised?

Sel neljapäeval, 7. novembril kell 17.30 avab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kuraator Rait Männik olümpiamedalite sisu ja annab vastused küsimustele, keda ja mida on olümpiamedalitel tegelikult kujutatud; kas võidumedalid on kullast; kas itaallased kaaperdasid olümpiamedalite näo; miks suve- ja talimängude autasumedalid on nii erinevad; kuidas ja mismoodi on neid jagatud ning kellele Eesti medalivõitjatest medalit ei antudki.

Spordimuuseum ja selle kogud on suured, mistõttu on erinevatel teemadel lugusid ja põnevat avastamist palju. Eksklusiivseks ja eriliseks teeb umbes 45 minutit toimuva jalutuskäigu, et muuseumi ajaloolased toovad külastajate ette esemeid, mis igapäevaselt väljapanekutel pole ja tavakülastaja ei näe, seda koos erinevate lugudega isikutest ja ajastutest.

„Tagasivaate neljapäev“ leiab aset üle nädala neljapäeviti kell 17.30-18.15 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). Üritusel kehtib eripilet 2 €.

Tulevastel ajaloorännakutel saab silmaringi laiendada järgmistel teemadel:

  • 21. november Kalle Voolaid „Eesti jõud maailma valitsemas: tõstmise MM 1922 Tallinnas“
  • 5. detsember Kaarel Antons „Nõukogude Liit (peaaegu) 1984. aasta Los Angelese olümpial"

Tule ja saa osa eksklusiivsest rännakust muuseumikogudesse!


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks