Andrus Värniku ja Magnus Kirdi medalid jõudsid spordimuuseumisse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis avati näitus „Meie oma odavise“, kus lisaks meie odaviske valitud lugudele saab näha nii Andrus Värniku kui Magnus Kirdi tiitlivõistluste medaleid.

 

Näitusel on lühilugudena avatud olulisemad etapid meie odaviske ajaloost. Spordimuuseumi kuraator Rait Männiku sõnul on odaviske näol tegemist ühe eestlaste jaoks läbi aegade edukaima distsipliiniga. „Seda enam on intrigeeriv, et tänaseni ei ole eestlased odaviskes olümpiamängudel medalini jõudnud, ja see näitus ongi natuke läbi selle vaatevinkli üles ehitatud,“ rääkis Männik.

 

Esemetena on näitusele välja pandud erinevaid odasid, treeningvahendeid, jalanõusid, riietust, medaleid ja muud põnevat läbi aastakümnete. Näituse keskseteks esemeteks on Magnus Kirdi 2018. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedal ja Andrus Värniku 2005. ja 2003. aasta maailmameistrivõistluste kuld- ja hõbemedal.

 

„Eriti hea meel on selle üle, et Andrus Värniku medalid, mille müük eelmisel aastal meediast läbi käis, pole Eesti spordisõprade jaoks kaduma läinud, vaid tänu heade inimeste panusele leidnud tee spordimuuseumi näitusesaali. Igaühel on nüüd võimalik neid oma silmaga näha, suuri võitusid taaskord läbi elada ning neist osa saada,“ sõnas Rait Männik. „Loodame ju kõik, et juba lähiaastatel saab meie odaviske edulugu Magnus Kirdi abil juurde uusi ja veelgi säravamaid peatükke,“ viitas Männik näituse aktuaalsusele.

 

Spordimuuseum ootab külastajaid Tartus Rüütli 15 kolmapäevast pühapäevani kell 11-18.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks