Georg Lurichi 144. sünniaastapäev!

20.04.2020

Sel kolmapäeval, 22. aprillil on sünniaastapäev ühel tänuväärsemal mehel Eesti spordiajaloos - Georg Lurichil. Seetõttu on tänane, 20. aprilli podcasti Rüütli 15 episood pühendatud just temale.

Georg Lurichi saavutused olid need, mis innustasid tollal paljusid noori ka ise spordiga tegelema ning sportlikku eluviisi harrastama. Täna keerleb meie spordikangelase ümber mitmeid erinevaid müüte ja lugusid, alustades salapärasest Ameerikas viibimise perioodist ning lõpetades tema auhinnakollektsiooni skandaalse vargusega Tallinnas. Selge on aga see, et Eesti ühe esimese sportlase, täpsemalt raskejõustiklase elukäik on oluline mitte ainult spordialaselt, vaid ka kultuurilooliselt. 

Stuudios on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumist Kalle Voolaid, Siim Randoja ja Kaarel Antons.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi Rüütli 15 podcasti varasemaid saateid ja uut episoodi saad kuulata SIIT. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks