Teemapäev Tartuga (digi)targaks: Digitaalne mitmevõistlus spordimuuseumis

Laupäeval, 29. veebruaril toimub Tartu muuseuminädala kulminatsioon ehk teemapäev "Tartuga (digi)targaks ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub sel päeval eriprogrammi "Digitaalne mitmevõistlus".

Digitaalses mitmevõistluses pannakse võimed proovile muuseumi erinevate elektrooniliste eksponaatide ja seadmete peal. Mõõtmisele tuleb iga osaleja võrkpalli servikiirus, etteantud rajal aja peale puldiautoga tehtud võidusõit, reaktsioonikiiruse seina läbimine ja vehklemismõõgaga vastaval seadmel täpsuse ja kiiruse peale tehtud torked. Nagu mitmevõistluses ikka, annavad tulemused teatud arvu punkte. Nelja ala punktid liidetakse ja saadakse lõpptulemus. Viiele paremale on muuseumi poolt auhinnad.

Teemapäeval „Tartuga (digi)targaks“ avavad muuseumid oma eriprogrammide kaudu Tartut kui uuendusmeelset linna, mis on sajandeid edukalt ajaga kaasas käinud. Selle aasta teemapäev on inspireeritud digikultuuri aastast. Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning toovad tähtsa päeva puhul valiku erinevatest digikultuuri teemadest tähenduslike esemete, kaasakiskuvate lugude ja inimeste kaudu päevavalgele.

Päeva jooksul toimuvad linnas temaatilised elamusekskursioonid kunagistesse ja tänastesse innovatsioonimekadesse, mis panid ja panevad Tartu tartlaste jaoks kiiremini pöörlema.

Osalemine muuseumipiletiga.

Rohkem infot teemapäevast www.tartu.ee/et/muuseuminadal

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks