Duubelmängunädal spordimuuseumis!

14.09.2017
Sel nädalal mängiti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis tervelt kaks inimlauajalgpallimatši! Külas käisid Voog ja Raadio Elmar!

Täna tuli inimlauajalgpalli mängima vahva Raadio Elmari meeskond, kes mänguks väga põhjalikult valmistunud oli. Jalga oli tõmmatud jalgpalliteemalised sokid ning võidutuhinat oli juba uksest sisse astudes tunda. Lahe! Spordimuuseumi tiim ei lasnud end sellest heidutada ning läks mängule peale tavapärase enesekindlusega - võib ju öelda, et tegemist on oma ala veteranidega.

Spordimuuseum näitas mängu alguses head hoogu ning üsna kiirelt mindi 2-0 juhtima. Üsna pea sai Elmar söödumängu käima ja teise poolaja alguses lõid ka oma esimese värava. Seisuks 2-1. Kuigi võimalusi jagus veel mõlemale poolele, siis rohkem väravaid tänases mängus ei löödud ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum võttis napi võidu. Seekord võitsid kogemused!Päev varem käisid muuseumil külas toredad mehed ja naised Voost. Spordimuuseumi mängijad soovisid pärast kaotust A. Le Coq-ile tõestada, et neis siiski on võidumaterjali ning läksid mängule võimsa hooga peale. Ka Voo meeskond mängis väga aktiivset mängu ning kohati pandi spordimuuseum päris pikalt korraliku surve alla. Lõpuks suutis spordimuuseum siiski ennast maksma panna ning tasavägisest mängust võeti 3-1 võit!

Esimene duubelmängunädal ja 2 võitu, mida veel tahta! Võimas!

Koostöös Eesti Agrenska Fondiga peab SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum heategevuslikku üritusseeriat, kus kutsub igal nädalal ühe Tartus tegutseva ettevõtte või asutuse endaga inimlauajalgpalli mängima.
Mänguväljak asub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15) ning ühes võistkonnas saab osaleda 4-6 mängijat. Mäng ise kestab kokku umbes 20 minutit. Tegemist on tavalisele lauajalgpallile sarnaneva mänguga, kus nuppude asemel on päris inimesed.
Kuna liikumine on sel alal üsnagi piiratud, siis pole selleks mänguks vaja selga panna spordidressi ning mängida saab isegi igapäevases riietuses. Ürituse laiem eesmärk lisaks vahvale võimalusele üks madin maha pidada on perede, kus kasvab puudega laps või lapsed, probleemide parem teadvustamine ühiskonnas.
Inimlauajalgpall on oma olemuselt mäng, kus liikumine on piiratud - seega sobib taoline tegevus just väga hästi puudega laste probleemidele tähelepanu tõmbamiseks.
Väljakutsutavad võivad endaga kaasa tuua mõne spordivahendi, mille toimetame Tammistu perekeskusesse. Lugege lähemalt Agrenska tegemistest ja vajadustest, võimalusel ulatage abikäsi!
http://www.agrenska.ee/
#spordimuuseum #kõikliikuma #agrenska

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks