Eesti kümnevõistluse tippude võistlusvarustus jõudis spordimuuseumisse

01.09.2023

Augustikuu teises pooles Budapestis toimunud kergejõustiku maailmameistrivõistlustel saavutasid Eesti kümnevõistlejad Karel Tilga, Janek Õiglane ja Johannes Erm vastavalt märkimisväärsed 4., 6. ja 9. kohad. Tänasest on Eesti spordiajaloo ühel õnnestunumal kümnevõistlusel osalenud trio võistlusvarustus näha Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis.

Muuseumi kuraatori Rait Männiku sõnul teevad viimatisel tiitlivõistlusel nähtud eestlaste sooritused suurt rõõmu, sest saab tõdeda, et Eesti sportlased ja kümnevõistlejad on maailma tipus. “Eriti meeldiv oli värskete olümpianormi täitjatega suhtlemisel asjaolu, et kõik olid koheselt meeleldi nõus oma võistlussärke, naelikuid ja muud varustust kõigile huvilistele ning fännidele vaatamiseks välja panema.” Samuti lisas Männik, et loodetavasti innustasid Tilga, Õiglane ja Erm oma tulemustega veelgi enam noori spordi ja kümnevõistlusega tegelema ning samasuguste tipptulemuste poole püüdlema.

Kümnevõistlejate spordivarustust saab näha muuseumi üldalal piletita spordimuuseumi lahtiolekuaegadel K-P kell 10-18.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks