Spordimuuseum sai EMMA 2022 laureaadiks!

27.09.2022

XXV Eesti Muuseumide Festivalil tunnustati Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit EMMA parima muuseumimeene kolmanda kohaga!

26. septembril Narvas toimunud XXV Eesti Muuseumide Festivalil kuulutati välja Eesti Muuseumimeene auhinna (EMMA) laureaadid, kuhu spordimuuseum saatis võistlustulle Võidusokid.

„Sometimes lose, always win” repliigi tegi kuulsaks saalihokimängija Toomas Peterson mängujärgses intervjuus, kellega koostöös said ka Võidusokid tehtud. Lausekatke iseloomustab väga hästi Eesti sporti - ükskõik milline tulemus ka ei tuleks, on tegelikult sporti tehes ja vaadates kõik võitjad. Paljudele inimestele on see natuke vigases inglise keeles öeldud lause muutnud sama legendaarseks kui filmist „Mehed ei nuta“ pärit killud või siis Laulva revolutsiooni aegne olemuselt sarnane igavest positiivsust ja lootust kandev hüüd: „Ükskord me võidame niikuinii!“

Kõnealune lause sai muuseumi Võidusokkidele trükitud ning viimasel ajal populaarsust kogunud trendi kohaselt on sokipaaril kasutatud üksteisest erinevat värvikujudust. Kõik neli kasutatud värvi pärinevad spordimuuseumi logolt ning paigutuvad kandja jalas logole sarnaselt.

Sokkide sildilt on võimalik skaneerida QR-koodi, mis viib Youtube’is asuvale lühikesele videointervjuule aastast 2013, kust see legendaarne lause pärit ongi. Asjast teadlikele inimestele annab see võimaluse nostalgitseda ning need, kes pole sellest lausest varem midagi kuulnud, saavad koos natuke laiema kontekstiga osa ühest 21. sajandi tuntumast Eesti sporditsitaadist.

Suur aitäh Eesti Muuseumiühing ja EMMA žürii!

Võidusokke ja muid vingeid meeneid saab osta nii veebipoest kui kohapealt.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks