Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning EOK olümpiaväravas näeb Pariisi suveolümpiamängude ootuses koondislaste esemeid

25.06.2024
Mullu Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ja Eesti Olümpiakomitee loodud ning avatud interaktiivne spordi- ja olümpiateemaline lennuvärav Tallinna lennujaamas täienes tänavu Pariisi olümpiale sõitvate sportlaste esemetega. Näitusel näeb Eneli Jefimova, Rasmus Mägi, Nelli Differti, Karel Tilga, Kristin Kuuba, Johannes Ermi, Madis Mihkelsi ja Peeter Oleski märgilisi spordiesemeid.

Värava eesmärk on eelkõige populariseerida sporti ning vahendada Eesti spordilugu võimalikult paljude inimesteni. Samuti pakub ala lennu ootamisel meelelahutust ja hariduslikke elemente igas vanuses reisijale nii eesti kui inglise keeles. Pop-up näitusele lisandunud esemetest leiab nii võistlussärke, -jakke ja -jalanõusid, aga ka muud spetsiifilist spordivarustust nagu laskespordi spetsiaalsed prillid ja kõrvaklapid ning ujumismüts, jalgrattakiiver ja sulgpallireket.

„Eesti sportlaste esemed jutustavad lugusid pühendumisest, raskest treeningust ja võitudest, mis annavad külastajatele võimaluse tunda end osa meie sportlaste teekonnast ja saavutustest," sõnas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi arendusjuht Ingris Suvi. „Usume, et viimatine lisandus olümpiaväravas pakub unikaalse kogemuse enne lennureisi ning annab indu juurde nii meie sportlastele kui kõigile pöidlahoidjatele, kes Eesti koondislastele eelolevateks suveolümpiamängudeks kaasa elama asuvad," lisas Suvi.

Möödunud aastal Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi 60. sünnipäeva ning Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäeva puhul avatud olümpiavärav asub Tallinna lennujaama 8. lennuväravas ning jääb sinna vähemalt 2024. aasta lõpuni.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks