Selgusid Eesti Spordi Kuulsuste Halli uued liikmed

08.06.2023

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis asuvasse Eesti Spordi Kuulsuste Halli valiti rahva ja ekspertkomisjoni koostöös neli uut liiget. 2022. aastal lisandunud liikmeteks sportlaste kategoorias valiti profirattur Jaan Kirsipuu, tõstja Arnold Luhaäär ja korvpallur Maret-Mai Otsa-Višnjova. Spordi mõjutajana osutus valituks kergejõustikutreener Aleksander Tšikin.


2022. aasta lõpus oli kõigil huvilistel võimalik esitada uute liikmete kandidaate, kelle seast lõpliku valiku tegi komisjon. Komisjoni kuuluvad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Olümpiaakadeemia ja Eesti Spordiajakirjanike Seltsi esindajad.

„Eesti Spordi Kuulsuste Hall on üks spordimuuseumi püsinäituse kesksemaid ruume ning rõõm on tõdeda, et see iga aasta mitme spordisangari võrra rikkamaks saab. See näitab, et sport ja eri ajastute spordikangelased kannavad Eesti kultuuriruumis olulist rolli,” sõnas spordimuuseumi juhatuse liige Siim Randoja.

Kõik kuulsuste halli liikmed saavad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi uue püsinäituse väärikaimasse saali personaalse eriväljapaneku - seinasuurusele ekraanile projitseeritava videoloo, autahvli, eluloo arvutikonsoolil ning võimalusel esemelise väljapaneku. Samuti ilmuvad kuulsuste halli liikmetest artiklid Postimees Sport veergudel.

Kuulsuste halli uued liikmed sportlaste kategoorias:

  • Jaan Kirsipuu, paljukordne Eesti meister, Tour de France’i üldliider kuuel etapil ja neljakordne etapivõitja ning Vuelta a España etapivõitja
  • Arnold Luhaäär, 2-kordne maailma- ja 7-kordne olümpiarekordi omanik, olümpiapronks ja -hõbe, MM-pronks ja EM-hõbemedalist
  • Maret-Mai Otsa-Višnjova, maailmameister, neljakordne Euroopa meister, EM-hõbemedalist, kolmekordne rahvusvaheliste noorsoomängude võitja, Nõukogude Liidu meistrivõistluste mitmekordne medalivõitja ning paljukordne Eesti ja Valgevene meister

Spordi mõjutajate kategoorias lisandus:

  • Aleksander Tšikin, mitmekordne Eesti meister kergejõustiku jooksualadel, Eesti koondislane kergejõustikus, paljude edukate sportlaste juhendaja ning Kalevi treener rohkem kui 60 aasta jooksul

Eesti Spordi Kuulsuste Hall austab ja tõstab esile Eesti spordi läbi aegade mõjukamaid sportlaseid ja taustajõude. 2020. aastal valis komisjon kuulsuste halli avaliikmeteks 50 eelmise sajandi silmapaistvat sportlast ja sporditegelast ning see on iga-aastaselt täienemas 2-4 Eesti spordiloo suurkujuga, kelle karjääri lõpust on möödunud vähemalt 5 aastat.

Tutvu Eesti Spordi Kuulsuste Halli praeguste liikmetega kodulehel või kohapeal muuseumi lahtiolekuaegadel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks