Eesti sporditeadjad kohtusid Spordimuuseumis

04.02.2019

Laupäeval, 2. veebruaril toimus tavakohane Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi spordimälumäng, mis oli ühtlasi ka Eesti spordikilva meistrivõistluste VII etapp. Spordiproffide jaoks oli tegu oli üksikmänguga, kellega võisid mõõtu võtta kuni kolmeliikmelised võistkonnad nendest, kes end päris selle valdkonna spetsialistideks ei pea - lisaks said nad ka veidi rohkemate vihjetega ja pisut lihtsama küsimuste komplekti.

Eesti tublimate sporditeadjate hulgast selgus võitja pärast 60 küsimusele vastamist ning kompromissitus heitluses tuli võitjaks Tallinna mees Mati Räli, kes kogus 69 punkti. Kahe punkti kaugusele jäi võistkond, kus tarku mõtteid arutasid omavahel Tiit Naarits, Kaarel Silmato ja Tauno Vahter. Vaid punktikesega jäid neist maha kolmandat kohta jaganud soolomängijad Igor Habal ja Illar Tõnisson. Väga väikeste vahedega järgnesid neile Marko Siil (62 p), Matis Song (60 p) ja Ove Põder (58 p). 

Küsimuste komplekti ja mängutabeliga saab tutvuda siin või siin.

Spordimuuseum õnnitleb kõiki tublimaid ja lubab juba õige varsti serveerida uusi (spordi)mälumängu üllatusi. Jälgige meie uudiste voogu!


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks