Eestlaste esimene olümpia oma lipu all!

04.05.2020
4. mai spordimuuseumi Rüütli 15 podcasti episoodis keskendutakse 1920. aastal Antwerpenis toimunud olümpiamängudele, kus eestlased osalesid esmakordselt Eesti lipu all.

20. aprillil möödus sada aastat Antwerpeni olümpiamängude algusest, kus esmakordselt said oma rahvuslipu all osaleda ka eestlased. Belgias Antwerpenis toimunud mängudel oli Eesti delegatsiooni suuruseks 14 sportlast, kes võistlesid kolmel erineval spordialal, kõige edukamaks alaks kujunes meie jaoks teadagi tõstmine. Kes võitsid olümpiamängudelt lisaks Alfred Neulandile medali, kuidas eestlased üldse olümpiamängudele jõudsid ning kas tõesti olid Antwerpeni mängudel kavas ka talialad? Sellest kõigest saad teada, kui kuulad spordimuuseumi podcasti värsket episoodi!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi Rüütli 15 podcasti varasemaid saateid ja uut episoodi saad kuulata SIIT. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks