Kelly Sildaru värsked auhinnad jõuavad esimesena Otepääle

Sel nädalavahetusel toimuva suusatamise maailmakarikaetapi ajaks jõuavad Otepää Talispordimuuseumisse meie praeguse hetke parima talisportlase, vigursuusataja Kelly Sildaru esemed, sealhulgas kõige värskemad X-Gamesi medalid. Väljapanek jääb avatuks paariks kuuks.

Väljapaneku „Kelly!“ osadeks on nii sel nädalalõpul 15-aastaseks saava Sildaru kunagised spordivahendid ja rõivad, kui ka auhinnad, millest põnevaimad on 2016. aasta Dew Touri ja 2017. aasta X-Gamesi medalid. Tegemist on esimese korraga, mil Sildaru verivärsked auhinnad Dew Tourilt ja X-Gamesilt rahvale vaatamiseks on. Sildaru võitis mäletatavasti pargisõiduvõistlused ning viimaselt veel ühe hõbemedali lisaks. Nimetatud võistluste näol on tegemist vigursuusatajate absoluutsete tippvõistlustega, mille tase ületab tihti ka olümpiamängudel nähtut. Mõlema tiitli kaitsmisega murdis Kelly ka hulga rekordeid, olles näiteks läbi aegade noorim X-Gamesi kahekordne võitja.


Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi, mille filiaaliks Otepää Talispordimuuseum on, juht Siim Randoja sõnul on asjaolu, et maailma absoluutsesse tippu kuuluv Sildaru oma auhindu spordimuuseumi kaudu rahvale näitab, muuseumile suureks tunnustuseks. „Meil on ääretult hea meel, et perekond Sildaru on nõus ajaloolised esemed esmakordselt just Otepääle rahvale vaatamiseks välja panema,“ rääkis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juht Siim Randoja. „Kelly Sildaru näol on tegemist talisportlasega, kes oma noorusele vaatamata on end juba suurte tähtedega Eesti spordiajalukku kirjutanud, ja ilmselt ei ole mitte kellelgi kahtlust, et ajalukku kirjutamine jätkub veel aastaid.“

Lisaks värsketele medalite saab väljapanekul näha nii selle kui eelmise aasta X-Gamesi võidutrofeed- kitarrid- ja erinevaid esemeid, mida Tartus asuvas spordimuuseumis sai näha ka eelmisel aastal. Siim Randoja sõnul oli üks põhjustest, miks väljapanekut täiendustega korratakse, rahva suur huvi- eelmisel aastal külastas Sildaru ajutist väljapanekut tuhandeid perekondi ja üksikkülastajaid . „Teine ja suuremgi põhjus oli aga loomulikult see, et Kelly võidukäik jätkub, ja spordimuuseum elab talle sellel teekonnal tugevasti kaasa ja talletab seda,“ kinnitas ta.

Täieliku väljapanekuga saab tutvuda alates reedest. Näitus on avatud paar kuud. Otepää Talispordimuuseum asub Tehvandi staadionihoones ja on avatud igal nädalal kolmapäevast reedeni kell 11-17, laupäeval ja pühapäeval kell 11-16.

Tule Otepääle!Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks